Позашлюбний секс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Позашлю́бний секс — статевий акт між людьми, які не перебувають у шлюбі один з одним. З цим поняттям часто асоціюють людей з високим лібідо[1]. Практично усіма конфесіями позашлюбний секс табуйований як гріх. Крім того, його засуджували деякі з атеїстичних режимів, наприклад, у СРСР позашлюбний секс трактувався як розпуста, поведінка, що не відповідає гідності «радянської людини».

Закон[ред. | ред. код]

Там, де позашлюбні статеві зв'язки порушують сексуальні норми, це може також трактуватись як перелюбство (сексуальні відносини між одруженою людиною та іншою особою, яка не є чоловіком/дружиною), блуд (сексуальні дії між неодруженими людьми), або зради. Ці терміни можуть також нести моральні або релігійні наслідки в цивільному або релігійному праві.

Позашлюбний секс не є незаконним у багатьох країнах та більшості штатів США[2] Інші держави дозволяють ошуканих людей подати в суд на своїх екс-партнерів-коханців для відчуження прихильності[en].

Позашлюбний секс є незаконним у деяких мусульманських країнах, включаючи Саудівську Аравію, Пакистан, Афганістан, Іран Кувейт, Мальдіви, Марокко, Оман, Мавританія, Об'єднані Арабські Емірати, Катар, Судан, Єгипет та Ємен.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1997, Vulnerability to HIV infection and effects of AIDS in Africa and Asia/India — Page 47, James Ntozi
  2. Hate the Husband? Sue the Mistress!. The Huffington Post. Архів оригіналу за 2 жовтня 2018. Процитовано 3 червня 2019.