Убивство честі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Убивство честі — убивство жінки (дівчини), вчинене її родичами-чоловіками за накликане на сім'ю «безчестя». Під «безчестям» зазвичай йдеться про табуйовані в даній культурі дії сексуального характеру: подружня зрада, дошлюбний секс, негетеросексуальність тощо.

За оцінками Фонду народонаселення ООН, у світі щорічно відбувається до 5 тис. убивств честі. Існує думка, що останнім часом дедалі більше країн посилюють покарання за цей злочин, однак це не підтверджено фактами.

Визначення[ред. | ред. код]

Правозахисна організація «Human Rights Watch» подає таке визначення вбивства честі:

Убивства честі — це акти насильства, зазвичай вбивства, скоєні членами родини чоловічої статі проти членів родини жіночої статі, які, на їхню думку, накликали на сім'ю безчестя.

Багато «вбивств честі» у мусульманському середовищі відбуваються за участю жінок, причому з-поміж виконавиць іноді буває не лише свекруха, а й мати жертви. Проте «Human Rights Watch» свідомо використовує саме таке формулювання, постулюючи, що всі жінки, які беруть участь в «вбивствах честі», роблять це з примусу, і самі не схвалюють подібних розправ.

У Пакистані близько 1000 жінок гинуть щороку від «убивств за честь», утім справжня цифра імовірно в декілька разів вища[1].

Жертви убивств честі[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]