Плем'я Веніямина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Плем'я Веніямина (івр. שבט בנימין‎) — одне з колін Ізраїлевих. Походить від Веніямина.

Згідно Біблії, походило від молодшого і останнього сина патріарха Якова і його коханої дружини Рахилі, для якої народження цього сина мало смертельні наслідки, тому батько називав Веніаміна іноді «сином скорботи», а частіше — «сином своєї старості». Як єдиного рідного брата по лінії родоводу матері, Веніаміна дуже любив Йосип.

Коли Веніямин залишав Єгипет, йому було трохи більше тридцяти років віку, у нього вже було десять синів. За час свого сорокарічного подорожування по Синаю, в пустелях, його рід завдяки своїй високій плодючості чисельно зріс до 45,6 тис. осіб. При поділі земель Ізраїлю йому дісталася невелика, але зате центральна і плодоносна ділянка на північ від Єрусалиму поруч з коліном Юдиним та земельними просторами колін Єфрема і Манасії.

Це покоління відрізнялося надзвичайною войовничістю і мужністю. З його оточення, за біблійним переказом, вийшов перший ізраїльський цар Саул. Веніяминове плем'я мало великі військові сили і брало участь у створенні самостійного Юдейського царства. Після сімдесятирічного вавилонського полону воно разом з племенем Юдиним становило головну частину єврейського населення. Саме з цього покоління християнська традиція виводить походження апостола Павла.

Джерела[ред.ред. код]

  • Архимандрит Никифор // «Библейская энциклопедія» (иллюстрированная полная популярная), г. Москва 1891 г., с. 13 (рос.)

Посилання[ред.ред. код]


Свиток Це незавершена стаття з біблеїстики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.