Половинко Григорій Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Половинко Григорій Григорович
Народився 7 листопада 1946(1946-11-07) (72 роки)
Сахновщинський район, Ха́рківська о́бласть, Українська РСР, СРСР
Діяльність журналіст

Половинко Григорій Григорович (нар. 7 листопада 1946(19461107), смт Сахновщина, Сахновщинський район, Харківська область) — український письменник, журналіст, перекладач, громадський діяч.

Життєпис[ред. | ред. код]

Після закінчення в 1972 р. історико-філологічного факультету Луганського педагогічного інституту ім. Т. Шевченка викладав історію та суспільствознавство в середніх школах на Луганщині й Харківщині. Деякий час був заступником директора з навчально-виховної роботи ПТУ-№ 50 м. Щастя.

Брав участь у роботі Кримської археологічної експедиції. За творчим журналістським відрядженням перебував на будівництві Байкало-Амурської магістралі в селищах Алонка й Ургал (1976 р.) та в зоні Чорнобиля (1986 р.). Працював режисером Кремінського народного театру та головним художником Харківського науково-дослідного інституту Дніпрококс.

В 1993-95 рр. очолював Сєвєродонецьку міську організацію «Просвіта» і редагував газету «Сіверський край». Керував літературною студією «Молодий Луг» при редакції газети «Жизнь Луганска», викладав курс з історії рідного краю в луганській СШ № 13.

В 2013 році рукоположений в сан диякона УПЦ КП.

Творчість[ред. | ред. код]

Літературною творчістю Григорій Половинко займається зі шкільних років. Перші поетичні публікації з'явилися в обласній пресі у 1966 році в газеті «Прапор перемоги». Григорій Половинко — автор 5 поетичних збірок.

Крім поезії пише прозу, драматичні твори, займається публіцистикою та перекладами з польської, білоруської, болгарської, російської, іспанської та інших мов.