Полтавський симфонічний оркестр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Полтавський симфонічний оркестр
Полтавський симфонічний оркестр (2015)
Полтавський симфонічний оркестр (2015)
Основна інформація
Жанр симфонія
Роки 2000-понині
Країна Україна Україна
Місто Полтава
Співпраця ПАО театр ім. Гоголя
orchestra.com.ua
Симфонічний оркестр на сцені Академічного театру ім. Гоголя (2015)

Полтавський академічний симфонічний оркестр — Комунальний заклад "Полтавський академічний симфонічний оркестр" Полтавської обласної ради.

Історія[ред. | ред. код]

Симфонічний оркестр був сформований 2000-го року на базі театрального оркестру. Кількість виконавців нараховувала 16, згодом 28 осіб. Головний диригент — народний артист України Віталій Скакун.

Перший виступ оркестру повного складу, у кількості 50 осіб, відбувся у Полтаві 22 лютого 2000-го під час святкування 50-річчя головного диригента. Ця дата вважається днем заснування колективу.

Оркестр з успіхом здійснював гастрольні турне по країні[1]. Під час баталій на Сході підтримував військових у місцях постійної дислокації[2][3].

в 2019 році Оркестр отримав статус "акамедічного".

Репертуар[ред. | ред. код]

На початку репертуар складався з творів західних класиків: Бранденбургзький концерт № 5[en] Йоганна Баха, Симфонія № 40, Концерти для скрипки з оркестром № 3 та № 5, Концерти для фортепіано з оркестром Вольфганга Моцарта тощо.

Згодом були включені твори композиторів романтизму: 9-ту симфонію Антоніна Дворжака, концерти для фортепіано з оркестром Едварда Гріга та Ференца Ліста та інших.

Також репертуар оркестру містить твори українських композиторів, зокрема увертюру до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, «Гуцульська рапсодія» Георгія Майбороди тощо.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]