Симфонія № 9 (Дворжак)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Симфонія № 9
The title page of the autograph score of Dvořák's ninth symphony.jpg
Композитор Антонін Леопольд Дворжак
Каталог 95 і B. 178
Створено 1893 (1)
Тональність

Мі мінор

[[]]
Інструментування симфонічний оркестр
Прем'єра
Дата 16 грудня 1893

Симфонія № 9 у Вікісховищі?
Титульна сторінка автографа симфонії

Симфонія № 9 мі мінор «З Нового світу», op. 95 (чеськ. Z Nového světa або чеськ. Novosvětská) — симфонія Антоніна Дворжака, остання і найвідоміша з написаних ним симфоній.

Історія створення[ред. | ред. код]

Симфонія була написана в 1893 під час перебування композитора в США, де він займав пост директора Нью-Йоркської консерваторії. Він виявляв глибокий інтерес до музики індіанців і афроамериканців, в тому числі Спірічуелсу.

15 грудня 1893 Нью-Йоркський філармонічний оркестр вперше виконав симфонію під управлінням Антона Зайдля в Карнегі-холі. Партитура, виконана на прем'єрі і надалі, містила відступу від оригінального рукопису. 17 травня 2005 Денис Воен і Лондонський філармонійний оркестр вперше виконали симфонію в оригінальній версії[1].

Характеристика[ред. | ред. код]

Вважається, що в дев'ятій симфонії композитор перетворив свої враження від цієї музики і від США в цілому, не використовуючи власне народних мелодій. Я IV та частини симфонії викладають враження Дворжака від американських міст, в тому числі Нью-Йорка. Повільна II і III частини були навіяні поемою "Пісня про Гайавату" Генрі Лонгфелло, причому III частина повинна була зображувати індіанське свято з цієї поеми.

Симфонія має чотири частини:

  1. Adagio — Allegro molto
  2. Largo
  3. Molto vivace
  4. Allegro con fuoco

Написана для великого складу симфонічного оркестру, з потрійним складом дерев'яних, подвійним - мідних, із ударних використано литаври, трикутник і тарілки.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Caare: Guardian of Art & Sport. Архів оригіналу за 9 січень 2009. Процитовано 15 грудень 2010.