Портал:Нейробіологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Основні статті   Проєкт   Обговорення проєкту   Учасники проєкту
Редагувати Ласкаво просимо до порталу
Нейробіологія
Файл:Cortical column.jpg

Нейробіологія — наука, що вивчає устрій, функціонування, розвиток, генетику, біохімію, фізіологію, і патологію нервової системи. Вивчення поведінки є також розділом нейробіології. В останні 5-6 років все частіше використовується альтернативний термін «нейронаука» (англ. neuroscience), в основному у зв'язку з тим, що нейробіология все сильніше проникає в сфери психології. Вивчення головного мозку є міждисциплінарною наукою і включає багато рівнів вивчення, від молекулярного до клітинного рівня (окремі нейрони), від рівня відносно невеликих об'єднань нейронів, до великих систем таких як кора головного мозку або мозочок, і на найвищому рівні нервова система в цілому. (Далі…)

Редагувати Вибрана стаття порталу

Перцептрон, або персептро́н — математична та комп'ютерна модель сприйняття інформації мозком ( кібернетична модель мозку), запропонована Френком Розенблаттом в 1957 році і реалізована у вигляді електронної машини «Марк-1». У 1960 році перцептрон став однією з перших моделей нейромереж , а «Марк-1» — першим у світі нейрокомп'ютером. Не зважаючи на свою простоту, перцептрон здатний навчатися і вирішувати досить складні завдання. Далі...

Редагувати Вибране зображення порталу

Ілюстрація нейронів сітківки, зроблена Рамон і Кахалем в 1900 році


Редагувати Категорії
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про нейробіологію.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться зверху праворуч і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Редагувати Добра стаття порталу

Модель Ходжкіна-Хакслі – математична модель, яка описує генерацію та розповсюдження потенціалів дії в нейронах та інших електрично збуджуваних клітинах – таких, наприклад, як серцеві міоцити. Модель являє собою комплекс ординарних диференційних рівнянь, котра змальовує характеристики електричного сигналу.

Модель була розроблена Аланом Ллойдом Ходжкіним та Ендрю Хакслі в 1952 році для опису електричних механізмів, що зумовлюють генерацію та передачу нервового сигналу в гігантському аксоні кальмара. За це автори моделі отримали Нобелівську премію в області фізіології та медицини за 1963 рік. Далі...

Редагувати Чи Ви знаєте...
  • Будова мозочка нагадує будову півкуль головного мозку.
Редагувати Нові статті


Усього знайдено статей: 1375 (17 квітня 2020)

Редагувати Братні портали