Порт-Джексон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Порт Джексон
Port Jackson
Sydney Harbour Bridge from the air.JPG
Сіднейська гавань та Порт-Джексон, вигляд з повітря; посередині — міст Гарбор-Брідж, зліва — Сіднейська опера
Розташування Сідней, Новий Південний Уельс
Прибережні країни Австралія Австралія
Впадаючі річки Параматта, Лейн Коув, Міддл Гарбор
Океан Тихий океан
Море Тасманове море
Солоність солона
Острови Кларк, Шарк (Акулячий), Гоут (Козячий), Форт Денісон
Міста та поселення Сідней

Затока Порт-Дже́ксон (англ. Port Jackson), до складу якої входить Сідне́йська га́вань, а також Середня та Північна гавань і річки Параматта та Лейн Коув, є природною гаванню Сіднея, Новий Південний Уельс, Австралія. Порт-Джексон відомий своєю красою та, зокрема, як місце розташування Сіднейського оперного театру та Гаванського мосту Сіднея (Гарбор-Брідж). Гавань стала місцем першого поселення європейців в Австралії та досі продовжує відігравати ключову роль в історії та розвитку Сіднея.

Святкування Нового року, 2006

З Порт-Джексоном також пов'язано проведення великої кількості розважальних заходів, зокрема, він найбільш відомий як незмінне місце влаштування святкування Нового Року з грандіозним феєрверком та як вихідна точка яхтової регати Сідней — Гобарт (Тасманія).

Водне сполучення в Порт Джексон перебуває під управлінням агенції «Дорожні та морські послуги[en]» (англ. Roads & Maritime Services), яка належить урядові Нового Південного Уельсу[en]. Національний парк Сідней Гарбор[en] охороняє деякі острови, прибережні смуги, місця для купання або пікніку та пішохідні доріжки[1].

Галерея[ред.ред. код]

Вихід окремої ескадри (Tourmaline, Cleopatra, Wolverene, Bacchante, Carysfort, Fort Denison, Inconstant) з Порт-Джексон, 10 серпня 1881 року. На «Wolverene» в цей час перебували комодор Дж. Вілсон та М. М. Миклуха-Маклай.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]