Ескадра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ескадра британського королівського флоту у поході. Перша світова війна

Еска́дра (фр. escadre)  — оперативно-тактичне формування у військово-морському флоті, призначене для вирішення бойових завдань на морських і океанських театрах воєнних дій.

У епоху вітрильних кораблів ескадра була головним бойовим з'єднанням флоту.

З середини XVIII століття основним з'єднанням військово-морського флоту стала дивізія. Ескадра складалася з трьох дивізій:

Кількість кораблів в ескадрі залежала від наявності лінійних кораблів у флоті. Окрім лінійних кораблів у залежності від поставлених завдань ескадрі додавалися фрегати, галери, пінки, гекботи, шняви, кораблі бомбардирів, брандери й інші військові судна.

У епоху парових панцерних кораблів ескадри були головними бойовими формуваннями діючих флотів. Ескадри складалися з бригад лінкорів і крейсерів, дивізії міноносців, загону загороджень і суден забезпечення.

Вихід окремої ескадри (Tourmaline, Cleopatra, Wolverene, Bacchante, Carysfort, Fort Denison, Inconstant) з Порт-Джексон, 10 серпня 1881 року. На «Wolverene» в цей час перебували комодор Дж. Вілсон та мандрівник М. М. Миклухо-Маклай.

У сучасних флотах до складу ескадр можуть входити декілька дивізій або бригад, окремі дивізіони надводних кораблів і підводних човнів різних класів, а також допоміжні судна. Існують також окремі ескадри, до складу яких входять лише надводні кораблі або підводні човни, у деяких випадках створюються оперативні ескадри як тимчасові формування. В ескадри можуть також об'єднуватися кораблі і судна, що перебувають у далекому поході.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Морской Словарь, М, Военное издательство МО СССР, 1959
  • Морской Энциклопедический Словарь, Л-д, «Судостроение», 1991, ISBN 5-7355-0280-8

Посилання

[ред. | ред. код]