Порівняльне правознавство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Порівняльне правознавствометод порівняльного дослідження в юридичних науках, об'єктом вивчення яких є держава і право. Полягає в зіставленні різних правових систем, їхніх структурних елементів з метою виявлення подібності чи відмінності в юридичних формах, державних механізмах, у суспільних відносинах та ефективності регулюючої дії права, що в цілому розкриває спосіб розв'язання схожих правових проблем. В сучасному порівняльному правознавстві переважає описовий, прагматичний напрям. У порівняльному правознавстві розрізняють мікропорівняння, яке охоплює галузі, інститути чи норми окремих правових систем та макропорівняння — порівняння цілих правових систем, їхніх істор типів. Порівняльне правознавство застосовується і для вивчення однієї державно-правової системи, що містить два і більше аналогічних але не тотожних інститутів, з тих або інших питань. За допомогою порівняльного правознавства здійснюється аналіз як діючих правових систем так і тих, що діяли раніше. правових систем служить удосконаленню правового регулювання, зближенню та уніфікації інститутів різних правових систем. Можливості порівняльного правознавства при вивченні права дають змогу розглядати його і як окрему наукову та навчальну дисципліну.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Юридична компаративістика : навч. посіб. / І. М. Жаровська, В. С. Канцір; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Львів, 2015. - 195 c. - Бібліогр.: с. 191-195.
  • Порівняльне правознавство // Велика українська юридична енциклопедія : у 20 т. / О. В. Петришин (відп. ред.) та ін.. — 2017. — Т. 3 : Загальна теорія права. — С. 428. — ISBN 978-966-937-233-8.

Посилання

[ред. | ред. код]