Премія імені Володимира Залозецького

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пре́мія і́мені Володи́мира Залозе́цького — премія за найкращі здобутки в роботі лікарів Чернівецької області.

Володимир Залозецький

Історія заснування премії[ред. | ред. код]

Премія має статус обласної.
Заснована в 1993 році розпорядженням Представника Президента[1] в Чернівецькій області для відзначення працівників охорони здоров'я.
Зміни в Положення про присудження премії були внесені розпорядженням виконавчого комітету Чернівецької обласної ради народних депутатів[2] в травні 1995 року, а в червні 2004 року премія «перезаснована»[3] з формулюванням: "заснувати премію з метою відзначення найкращих лікарів охорони здоров'я Чернівецької області — премію за найкращі здобутки в роботі лікарів.
Премія носить ім'я Володимира Залозецького — відомого хірурга, до якого по допомагу в лікуванні звертались, крім жителів Буковини, також жителі Румунії, Польщі, Росії тощо, свідомого українця, щедрого мецената перших українських товариств Буковини, активного члена товариства «Руська Бесіда», засновника товариства «Український народний дім», багаторічного депутата Чернівецької міської ради, де як депутат він активно сприяв розвитку охорони здоров'я міста і краю.

Вимоги до кандидатів на присудження премії[ред. | ред. код]

Згідно з затвердженим Положенням кандидати для нагородження повинні мати впродовж 3-х останніх років стабільні і високі показники у профілактичній та лікувальній роботі, мати винаходи, або постійно застосовувати найбільш ефективні сучасні методи профілактики, діагностики та лікування, брати участь в просвітній діяльності тощо.

Порядок представлення кандидатів на премію[ред. | ред. код]

Кандидати для нагородження премій висуваються зборами трудового колективу (підрозділу) з наступним затвердженням їх на загальних зборах медичного закладу.
Відбір кандидатів здійснюється на спільному засіданні колегії управління охорони здоров'я Обласної Державної Адміністрації (ОДАЇ та президії обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я.
На підставі прийнятого рішення обласне управлінню охорони здоров'я готує подання про нагородження премією відібраних кандидатів, яке направляється голові облдержадміністрації.

Присудження премій[ред. | ред. код]

Премія імені Володимира Залозецького за найкращі здобутки в роботі лікарів присуджується до Дня медичного працівника семи лікарям Чернівецької області.

Розмір премії становить 30 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян кожна.

П'ять найкращих молодших медичних спеціалістів охорони здоров'я краю отримуватимуть премію імені Софії Окуневської у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів.

За час існування премії її одержало вже понад 70 чоловік.

Першими її лауреатами стали Василь Василов — завідувач хірургічного відділення І міської клінічної лікарні, Наталя Довга — завідувачка відділення обласної санепідемстанції, Галина Клим -лікар-терапевт Путильської районної лікарні.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Розпорядження Представника Президента України від 30.04.93 року № 284. «Про заснування премії імені Володимира Залозецького для відзначення працівників охорони здоров'я»
  2. Розпорядження виконавчого комітету Чернівецької обласної ради народних депутатів від 30 травня 1995 року № 236-р «Про внесення змін до Положення про премію імені Володимира Залозецького для заохочення працівників охорони здоров'я»
  3. Розпорядження Чернівецької обласної адміністрації від 10 червня 2004 року № 27в-р «Про премію імені Володимира Залозецького за найкращі здобутки в роботі лікарів»

Джерела[ред. | ред. код]