Присяжнюк Валентин Арсенійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Валентин Арсенійович Присяжнюк
Народився19 жовтня 1938(1938-10-19)
Харків, Українська РСР, СРСР
Помер27 жовтня 2020(2020-10-27) (82 роки)
Київ, Україна
КраїнаУкраїна Україна
Діяльністьгеолог
Alma materгеологічний факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка (1961)
Галузьпалеонтологія, геологія, стратиграфія, малакологія
ЗакладІнститут геологічних наук НАН України
Науковий ступінькандидат геологічних наук (1972)
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Prysjazhnjuk».

Prisyazhnyuk

Валентин Арсенійович Присяжнюк (1938—2020) — український геолог, кандидат геолого-мінералогічних наук (1972), фахівець з палеонтології та стратиграфії неогенових відкладів України, перш за все з викопних наземних і прісноводних молюсків неогену. Автор понад 120 наукових праць, зокрема широко відомої монографії «Пресноводные и наземные моллюски миоцена Правобережной Украины» (1978). Описав близько 100[1] нових для науки викопних видів молюсків.

Життєпис

[ред. | ред. код]

У 1961 році закінчив геологічний факультет Київського державного університету. Згодом почав працювати в Інституті геологічних наук АН УРСР. У 1972 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Наземные моллюски неогена Волыно-Подолии и их стратиграфическое и палеогеографическое значение». Тривалий час роботу в Інституті геологічних наук поєднував з роботою у Президії АН УРСР, де працював ученим секретарем Відділення наук про Землю. Старший науковий співробітник Інституту геологічних наук НАН України.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання та джерела

[ред. | ред. код]