Провінція Нова Андалусія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Провінція Нова Андалусія
Дата створення / заснування 1534
Держава Flag of Cross of Burgundy.svg Іспанська Імперія
Столиця Асунсьйон
Адміністративна одиниця Віце-королівство Перу
Замінений на Río de la Plata Governorated, Tucumán Governorated і Провінція Парагвай
Час/дата припинення існування 1617
Адміністративно-територіальний поділ іспанських володінь в Південній Америці, встановлене королівськими грамотами 1534 — 1539 рр. (грамота 1539 року мала відношення до територій, які будуть відкриті на південь від Магелланової протоки)

Губернаторство Нова Андалусія (ісп. Gobernación de Nueva Andalucía) — територіальна одиниця Іспанської імперії в Південній Америці.[1]

Губернаторство було утворено указом Карла V 21 березня 1534 року, першим губернатором став аделантадо Педро де Мендоса; в 1549 році було перейменовано на губернаторство Ріо-де-ла-Плата. Губернаторство являло собою смугу від Атлантичного до Тихого океану, північною межею якої стала 35-а паралель (південної широти). Таким чином, до складу губернаторства входили землі, що належать державам Аргентина, Чилі, Уругвай, Парагвай і Бразилія. Губернаторство підпорядковувалося створеному в 1542 році віце-королівства Перу.

Указом короля Філіпа III від 16 грудня 1617 року губернаторство було розділено на два: губернаторство Парагвай і губернаторство Ріо-де-ла-Плата.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Herrera, Antonio de (1952). Historia general de los Hechos de los Castellanos en las islas y tierrafirme del Mar Oceano (ісп.). Real Academia de la Historia.