Пузина Костянтин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пузина Костянтин
Народився 1790
Помер 1850
Діяльність поет
Alma mater Санкт-Петербурзька духовна академія

S:  Роботи у  Вікіджерелах

Костянти́н Пузи́на (17901850) — український поет родом з Полтавщини.

Біографія[ред. | ред. код]

Учився в Полтавській духовній семінарії, потім закінчив Петербурзьку духовну академію (1814) і був учителем духовної семінарії у Вологді.

1822 року постригся в ченці (під ім'ям Філадельфа).

Помер у Видубецькому монастирі у Києві.

Творчість[ред. | ред. код]

Писав українською і російською мовами, але вважав, що українці не повинні зрікатися рідної мови, навіть як вони живуть у далекому Петербурзі.

Більшість творів Пузина написав у петербурзький період життя. Це в дусі того часу вірші-поздоровлення з іменинами, відгуки на смерть тощо. Бурлескні за стилем вірші Пузини мають виразно демократичне спрямування, особливо прикметний з цього погляду головний його твір «Ода — малороссийский крестьянин», у якому автор стає на оборону селянина проти панської сваволі. Ода «малороссийский крестьянин» написана в роки навчання К. Пузини в Петербурзькій духовній академії, де автор перебував у 1809—1814 роках. Надрукована вперше (не повністю) в журналі «Літературно-науковий вісник», 1909, № 1.

Біографія і література про Пузину у книзі Григорія Нудьги «Бурлеск і травестія в українській поезії першої половини XIX ст.» (К., 1959)[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бурлеск і травестія в українській поезії першої половини XIX ст. / [упорядкування, підгот. текстів, передмова, приміт. Г. А. Нудьги]. Київ : Держлітвидав УРСР, 1959. - С. 566-568.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]