Південний конус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Темно-зелений: регіон, який завжди відносять до Південного конуса. Зелений: іноді відношуваний до Південного конуса регіон. Світло-зелений: регіон, що включається в Південний конус тільки в рідкісних винятках.
Щільність населення Південного конуса по державних адміністративним одиницям першого рівня.
Південний конус вночі

Південний конус (ісп. Cono Sur, порт. Cone Sul) — південна частина Південної Америки, формою нагадує перевернутий конус, розташована під тропіком Козерога. Включає в себе Аргентину, Чилі, Уругвай, іноді Парагвай і південь Бразилії (штати Ріу-Гранді-ду-Сул, Санта-Катаріна, Парана і Сан-Паулу). Іноді в нього додають Болівію .

Південний конус обмежений з півночі Болівією, Перу і північними штатами Бразилії, із заходу Тихим океаном, зі сходу Атлантичним океаном.

Найбільш значні географічні об'єкти регіону — Анди, рівнини Пампа і Гран-Чако, Патагонське плато, південна частина бразильських глибових масивів.

Основні річки — Ріо-де-ла-Плата, Парана, Парагвай, Уругвай, Бермехо, Ріо-Саладо, Пілкомайо, Ріо-Неґро і Чубут.

Клімат змінюється з півдня на північ від субантарктичного до тропічного.

Населення[ред. | ред. код]

Населення, що відносяться до Південного конуса країн: Аргентина (42,2 млн)[1], Чилі (17,1 млн)[2] і Уругвай (3,3 млн)[3]. Великі міста: Буенос-Айрес (13,1 млн), Сантьяго (6,4 млн).

Населення має переважно європейське походження (80-90 %). Основні мови — іспанська (Чилі, Аргентина, Уругвай, Парагвай), португальська (Бразилія), гуарані (Парагвай, Аргентина), арауканська (Чилі, Аргентина) і кечуа (Аргентина).

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]