Рейтинг Fair Play УЄФА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рейтинг «Fair Play» УЄФА — рейтинг УЄФА національних футбольних асоціацій, який вираховується на підставі всіх матчів під егідою цієї організації (як збірних, так і клубних команд) з 1 червня по 31 травня. Дотримання правил чесної гри оцінюється делегатом УЄФА, який після кожного матчу складає звіт за певною формою, погодивши його з головним арбітром. Введений з 1995 року.

Критеріями оцінки рейтингу є: прихильність до атакуючого футболу, уважне ставлення до суперника і суддів, поведінка глядачів і представників команди, а також кількість отриманих жовтих і червоних карток.

За результатами підрахунку трьом асоціаціям з найвищим рейтингом виділяється по одному додатковому місцю у першому кваліфікаційному раунді Ліги Європи УЄФА (раніше в Кубку УЄФА). Ці місця резервуються для переможців місцевих змагань «Fair play», а якщо вони вже пробилися в єврокубкові турніри, то путівку отримує наступна за ними команда. У підсумковому рейтингу враховуються тільки ті асоціації, команди з яких провели не менше 30 матчів в турнірах УЄФА.

Посилання[ред.ред. код]