Тринадцята

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ремі Хадлі (Тринадцята))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ремі Гедлі
Remy Hadley
House Doctor13.jpg
Олівія Вайлд у ролі Тринадцятої
Твір Доктор Хаус
Автор Девід Шор
Виконавець ролі Олівія Вайлд
Інформація
Ім'я, Прізвище Remy[d] Hadley[d]
Прізвисько Тринадцята (англ. Number 13, Thirteen)
Стать Жінка
Вік 25
Рід занять лікар-терапевт
Громадянство Flag of the United States.svg США
Звання лікар у відділенні діагностичної медицини лікарні Принстон-Плейнсборо
Чоловік Ерік Форман
Число епізодів 49
Перша поява Те, що треба

Доктор Ремі Гедлі (англ. Remy Hadley) або Тринадцята — персонаж американського телесеріалу «Доктор Хаус» у виконанні Олівії Вайлд.

Життєпис[ред. | ред. код]

Матір Тринадцятої померла від хвороби Гантінгтона. Сама Тринадцята теж несе в собі гени цієї хвороби, хоча довго не наважувалася зробити потрібні тести.[1] Після восьми тижнів випробувального терміну, Тринадцята разом з Катнером і Таубом отримала місце у відділенні діагностичної медицини, яким керує Ґреґорі Хаус.[2] Хаус двічі звільняв її. Наприкінці епізоду «Ігри» («Games») Хаус звільняє її, оскільки в команду раптово повертається Форман. Проте Кадді вирішує, що Хаусу потрібна в команді одна жінка, тому вона змушує його знову найняти тринадцяту. Тим самим Хаус здійснює свій підступний план і повертає Тринадцату не руйнуючи команду. Отже, Тринадцята стала єдиною жінкою в команді Хауса, де тепер уже 4 лікарі, замість 3, як було спочатку задумано.

Вдруге звільнив її у п'ятій серії п'ятого сезону, за те що вона пропустила «диф. діагноз» із-за наркотиків. Але в кінці серії повернув їй місце.

У серії «97 секунд» («97 Seconds»), Тринадцята діагностувала у покаліченого і безпорадного пацієнта захворювання угріца, тип зараження черв'яками, і лікувала за допомогою івермектину. У результаті діагноз виявився вірним, як і ліки. Проте пацієнт був не в змозі приймати належні таблетки, але це змогла зробити його собака-поводир, що незабаром привело до смерті не тільки пацієнта, але і його собаки. Хауз дав зрозуміти Тринадцятій, що вона помилилася, не проконтролювавши прийом пацієнтом прописаних препаратів, але не став її звільняти, вважаючи, що вона більше не допустить такої помилки, хоча звичайно ж пам'ятатиме цю подію. Хаус вражений її творчим потенціалом в постановці діагнозів і в проведенні різних тестів (інколи прихованих) для виявлення нових симптомів (як приклад: стресові тести або обробка вітамінами).

У п'ятому сезоні серіалу у Тринадцятої зав'язується роман з Еріком Форманом, постійно викликаючи інтерес Хауса і команди, з огляду на її бісексуальність й етнічну приналежність Формана. Старт роману поклала серія клінічних випробувань нових ліків проти хвороби Хантінгтона, в якій Форман грав роль супервізора, і куди він запросив тринадцяту. Помітивши істотні поліпшення деяких пацієнтів і з'ясувавши, що Тринадцятій дається плацебо, Форман зважився на досить ризикований вчинок - підміну плацебо на справжні ліки. У результаті, коли обман розкрився, Хаус пригрозив звільнити одного з них, якщо вони не припинять зустрічатися.

Команда і Хаус часто називають парочку «Чотирнадцята» (англ. Fourteen), гра слів англійської мови, ім'я утворено із з'єднання прізвища Формана (англ. Foreman) і прізвиська Тринадцятої (англ. Thirteen).

На початку шостого сезону у зв'язку з тим, що Хаус перебував на лікуванні від наркозалежності, Еріка Формана призначили головою діагностичного відділення. З цього почався його розлад в особистому житті з Тринадцятою через виниклі розбіжності на роботі. Це призвело до того, що Форман звільнив її, щоб зберегти їх любовні стосунки. Тринадцяту це образило, і вона вирішила розлучитися з ним.

На початку 7 сезону партнер по команді Чейз пропонує Тринадцятій зустрічатись з ним. Хоча між ними і спостерігається певна іскра, дівчина відмовляє Роберту: вона обіймає хлопця і просто каже йому "дякую", після чого зникає на певний період. Як потім з'ясувалось, Тринадцята вбила свого брата, у якого була остання стадія Гентінгтона, і мусила 6 місяців сидіти у в'язниці.

Тринадцята і Хаус[ред. | ред. код]

Як можна припустити з її прізвиська, у грі Хауса на вибування вона була під номером 13. До теперішнього моменту вона не поспішала давати про себе яку-небудь інформацію, залишаючись скритною, завдяки чому змогла огорнути себе ореолом таємничості навіть перед Хаусом, який висував різні теорії і щоразу помилявся (як приклад: «дочка алкоголіка»). Коли Тринадцята з'явилася вперше, всі претенденти на потрапляння до основного складу розподілялися під номерами, проте вона вирішила дотримуватися свого номера і в міжособистісних стосунках.[3]

Хаус і його команда постійно жартують з приводу бісексуальності Тринадцятої, яку спочатку припустив Форман[4]. Сама Тринадцята не підтверджує, але й не заперечує це припущення. Правда залишається невідомоюю поки в одному з епізодів її коханка виявляється пацієнткою доктора Хауса.[5]

В останній серії 4-го сезону з'ясовується, що Тринадцята хвора на Хантінгтона, а значить, їй залишилось приблизно 10 років життя.

Факти[ред. | ред. код]

  • Бісексуалка
  • На бейджику, який носить на медичному халаті персонаж Олівії Вайлд, замість прізвища красується напис «Доктор 13».
  • У серії «Голова Хауса» доктор Кадді називає тринадцяту «доктор Гадлі», тепер вже офіційно підтверджуючи її ім'я — Ремі Гадлі [6]
  • До ролі в серіалі Олівія Вайлд (Тринадцята) грала в серіалі Самотні Серця (The OC). Її героїня, також як і Тринадцята, була бісексуалкою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Епізод «Серце Вілсона».
  2. Епізод «Ігри».
  3. Епізод «Голова Хауса».
  4. Епізод «Ніколи не змінюється».
  5. Епізод «везуча Тринадцять».
  6. http://www.watchinghouse.com/wp-content/uploads/2007/11/remy.jpg