Грегорі Хаус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґреґорі Хаус
Інформація
Вік60
Дата народження11 червня 1959
Дата смертіФальсифікував свою смерть
Званнякерівник відділу діагностичної медицини клініки Принстон - Плейнсборо
ДружинаДомініка Петрова
ПрототипШерлок Холмс
Виконавець роліГ'ю Лорі

Доктор Ґреґорі Хаус (англ. Gregory House) — головний герой американського телесеріалу «Доктор Хаус».

За словами одного з засновників серіалу, Девіда Шора, прототипом Хауса є Шерлок Холмс. Хоча, на відміну від Холмса, Хаус займається тільки медичними розслідуваннями, від відомого детектива він успадкував багато звичок і характерних рис. Як і Холмса, Хауса цікавлять важкі справи (Хауса нервує рутинна праця у клініці з чередою банально-простих діагнозів), і тільки чергове розслідування має здатність розвіяти його смуток; Хауса, як і Холмса, цікавить музика (грає на фортепіано, гітарі і губній гармоні), з великою долею цинізму ставиться до людей, має залежність від наркотиків (вікодин, іноді морфій, ЛСД і метадон), інколи йому достатньо погляду, щоб не тільки поставити діагноз, а й розповісти про звички й особисті проблеми пацієнта. Лікар Вілсон, колега Хауса, багато в чому схожий на доктора Ватсона, компаньйона Шерлока Голмса.

Література

[ред. | ред. код]
  • Holtz, Andrew (2006). The Medical Science of House, M.D.. New York: Berkley Books. ISBN 978-0-425-21230-1.
  • Holtz, Andrew (2011). House M.D. vs. Reality: Fact and Fiction in the Hit Television Series. New York: Berkley Books. ISBN 978-0-425-23893-6.
  • Hockley, L.; Gardner, L. (2010). House The Wounded Healer on Television: Jungian and Post-Jungian Reflections. Routledge. ISBN 978-0-415-47913-4.