Роберт Гвіскар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роберт Гвіскар
давньофр. Robert Viscart
RobertGuiscardAndRoger.JPG
Народився 1016
Отвіль-ла-Гішар
Помер 17 липня 1085
Кефалінія
·інфекційні захворювання
Поховання Веноза
Діяльність кондотьєр
Титул count of Apulia[d]
Конфесія християнство
Рід Готвіль
Батько Tancred of Hauteville[d]
Мати Fressenda of Hauteville[d]
Брати, сестри
У шлюбі з Alberada of Buonalbergo[d] і Sikelgaita[d]
Діти Рожер I Борса[1], Боемунд I, Guy of Hauteville[d][1], Emma of Hauteville[d], Matilde d'Altavilla[d], Robert Scalio[d][1], Sibylle de Hauteville[d][1], Hélène de Hauteville[d][1], Héria de Hauteville[d][1], Mabille de Hauteville[d][1] і Constance de Hauteville[d][1]
Coat of Arms of Robert Guiscard.svg

Роберт Гвіскар (Robert Guiscard, близько 1015 — 17 липня 1085, острів Кефалінія) — норманський засновник Сицилійського королівства.

Брав участь у війнах з Візантією за території в Південній Італії, розбив війська папи Лева IX у Чивітаті (1053). У 1057 став графом Апулії. Папа Миколай II узаконив завоювання Роберта Гвіскара (як здійснені, так і майбутні), проголосивши його в 1059 герцогом Апулії, Калабрії і Сицилії, а Роберт Гвіскар приніс папі васальну присягу. До 1072 Роберт Гвіскар володів Південною Італією і Сицилією (відвойованою у арабів), заклавши основи Сицилійського королівства. Папа Григорій VII, що намагався припинити подальші завоювання Роберта Гвіскара, відлучив його в 1074 від церкви, але в 1080 зняв відлучення і передав Робертові Гвіскару в лен всі зайняті ним землі (зокрема Амальфі, Салерно), розраховуючи на його допомогу в боротьбі з імператором Генріхом IV. Продовжуючи воювати з Візантією, Роберт Гвіскар вторгся на Балканський півострів, завдав поразки військам Олексія I Комніна при Діррахії (1081). У 1084 прийшов на допомогу папі Григорію VII, обложеному в Римі імператором Генріхом IV, витіснив імператора з Рима, але при цьому розгромив і розграбував місто. Помер у розпал нової війни з Візантією.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е ж и Lundy D. R. The Peerage — 717826 екз.