Роберт Гвіскар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роберт Гвіскар
давньофр. Robert Viscart
RobertGuiscardAndRoger.JPG
Народився 1016
Отвіль-ла-Гішар
Помер 17 липня 1085
Кефалінія
·інфекційні захворювання
Поховання Веноза
Діяльність кондотьєр
Титул count of Apuliad
Посада Список королів Італії
Конфесія християнство
Рід Готвіль
Батько Tancred of Hautevilled
Мати Fressenda of Hautevilled
Брати, сестри
У шлюбі з Alberada of Buonalbergod і Sikelgaitad
Діти Рожер I Борса[1], Боемунд I, Guy of Hautevilled[1], Emma of Hautevilled, Matilde d'Altavillad, Robert Scaliod[1], Sibylle de Hautevilled[1], Hélène de Hautevilled[1], Héria de Hautevilled[1], Mabille de Hautevilled[1] і Constance of Sicilyd[1]
Coat of Arms of Robert Guiscard.svg

Роберт Гвіскар (Robert Guiscard, близько 1015 — 17 липня 1085, острів Кефалінія) — норманський засновник Сицилійського королівства. Прямий предок Королів Русі Андрія, Юрія І та Владислава II Ягайла.

Родовід[ред. | ред. код]

Біографія[ред. | ред. код]

Брав участь у війнах з Візантією за території в Південній Італії, розбив війська папи Лева IX у Чивітаті (1053). У 1057 став графом Апулії. Папа Миколай II узаконив завоювання Роберта Гвіскара (як здійснені, так і майбутні), проголосивши його в 1059 герцогом Апулії, Калабрії і Сицилії, а Роберт Гвіскар приніс папі васальну присягу. До 1072 Роберт Гвіскар володів Південною Італією і Сицилією (відвойованою у арабів), заклавши основи Сицилійського королівства.

Папа Григорій VII, що намагався припинити подальші завоювання Роберта Гвіскара, відлучив його в 1074 від церкви, але в 1080 зняв відлучення і передав Робертові Гвіскару в лен всі зайняті ним землі (зокрема Амальфі, Салерно), розраховуючи на його допомогу в боротьбі з імператором Генріхом IV. Продовжуючи воювати з Візантією, Роберт Гвіскар вторгся на Балканський півострів, завдав поразки військам Олексія I Комніна при Діррахії (1081).

У 1084 прийшов на допомогу папі Григорію VII, обложеному в Римі імператором Генріхом IV, витіснив імператора з Рима, але при цьому розгромив і розграбував місто. Помер у розпал нової війни з Візантією.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]