Миколай II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Миколай ІІ
(Nicolaus РР. II )
Papa Nicolau II.jpg


У миру Жерар (Герард) Бургундський з Шеврону
Народився між 990 та 995, Бургундія, Château de Chevron[d], Kingdom of Arles[d]
Початок понтифікату грудень 1058
Інтронізація 24 січня 1059
Кінець понтифікату 27 липня 1061
Попередник Стефан IX (X)
Наступник Олександр II
Антипапи Бенедикт X (антипапа)
Портали: Католицтво


Микола́й ІІ (лат. Nicolaus; †27 липня 1061), сто п'ятдесят четвертий папа Римський (грудень 105827 липня 1061). Був обраний за підтримки Гільдебранда, імператриці-регентші Агнеси Пуатьє та герцога Нижньої Лотаринґії Ґодфріда ІІІ. На час обрання був єпископом Флоренції. Обраний папою на противагу антипапі Бенедикту X.

Стосунки з норманами[ред.ред. код]

Дбаючи про безпеку, Миколай II вступив у безпосередній контакт з норманами, які вкрай неспокійно поводили себе на захоплених ними землях Південної Італії. Разом з Гільдебрандом та іншими церковними сановниками папа у Мельфі визнав Роберта Гвіскара герцогом Апулії, Калабрії та Сицилії, а Ріхарда Аверського князем Капуї.

Підпорядкування Мілана[ред.ред. код]

Папа відрядив святого Петра Даміані та єпископа Лукки Ансельма до Мілана, щоб перевірити різницю між церковною владою міста та патаренами, які намагались бути незалежними від папського престолу. Місія завершилась повним успіхом, архієпископ Мілана Відо визнав владу папи.

Виборча реформа[ред.ред. код]

Миколай II видав декрет In nomine Domini, яким був встановлений новий порядок папських виборів. Отже, папа мав обиратись на зборах кардиналів, а не на підставі бажань римської аристократії.

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.