Роберт Рекорд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роберт Рекорд
Robert Recorde
Портрет
Портрет
Народився 1512(1512)
Тенбі, Пембрукшир, Уельс
Помер 1558(1558)
Лондон, Англія
Країна Уельс[1]
Діяльність математик, лікар, філософ
Alma mater Оксфордський університет
Галузь Медицина, Математика
Заклад Оксфордський університет
Відомий завдяки: Винайшов знак рівності

CMNS: Роберт Рекорд у Вікісховищі

Роберт Рекорд (англ. Robert Recorde) — валлійський лікар та математик. Винайшов знак рівності (=), а також представив уже існуючий знак додавання (+) для носіїв англійської мови.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у 1512 році у поважній сім'ї у місті Тенбі[en]. У 1525 році вступив до Оксфордського університету. Обравши професію лікаря, у 1545 році відправився до Кембриджського університету для здобуття Докторського ступеня у галузі медицини. Після цього він повернувся в Оксфорд, де викладав математику, він робив це до свого переходу у Кембридж. Пізніше Рекорд переїхав до Лондону, де був лікарем короля Едуарда IV та королеви Марії, котрим присвячені декілька його книг. В цей же самий час керував роботою Королівського монетного двору і займав посаду «Намісника шахт та грошей» в Ірландії. Був заарештований після притягання до суду політичним ворогом за обвинувачення у наклепі. Помер Роберт Рекорд у в'язниці «Лави короля» у середині червня 1558 року.

Публікації[ред. | ред. код]

Перше відоме рівняння: запис 14x+15=71 в сучасному синтаксисі.
Запровадження Рекордом знаку "="

Рекорд опублікував декілька книг у галузях математики та медицини. Більшість матеріалів були викладені у формі діалогу між вчителем та учнем, як наприклад наступні книги:

  • «Основи мистецтва» — вчить роботі з цілими та дробовими числами. Перша друкована англомовна книга з алгебри (1543 рік).
  • «Шлях до знань» — містить Перші Принципи Геометрії, навчає використовувати засоби Геометрії та астрономії (Лондон 1556 рік).
  • «The Whetstone of Witte[en]» — книга у якій вперше був використаний знак рівності. Також цю книжку вважають початком розвитку алгебри у Англії (1557 рік).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. http://www.bbc.co.uk/blogs/wales/authors/BBC_Wales_History/page/8