Роберт Рекорд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роберт Рекорд
Robert Recorde
Портрет
Портрет
Народився 1512(1512)
Тенбі, Пембрукшир, Уельс
Помер 1558(1558)
Лондон, Англія
Громадянство
(підданство)
Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Уельс[1]
Діяльність математик, лікар, фізик, філософ, науковець
Alma mater Оксфордський університет
Сфера інтересів Медицина, Математика
Заклад Оксфордський університет
Відомий завдяки: Винайшов знак рівності

Роберт Рекорд у Вікісховищі?

Роберт Рекорд (англ. Robert Recorde) — валлійський лікар та математик. Винайшов знак рівності (=), а також представив уже існуючий знак додавання (+) для носіїв англійської мови.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у 1512 році у поважній сім'ї у місті Тенбі[en]. У 1525 році вступив до Оксфордського університету. Обравши професію лікаря, у 1545 році відправився до Кембриджського університету для здобуття Докторського ступеня у галузі медицини. Після цього він повернувся в Оксфорд, де викладав математику, він робив це до свого переходу у Кембридж. Пізніше Рекорд переїхав до Лондону, де був лікарем короля Едуарда IV та королеви Марії, котрим присвячені декілька його книг. В цей же самий час керував роботою Королівського монетного двору і займав посаду «Намісника шахт та грошей» в Ірландії. Був заарештований після притягання до суду політичним ворогом за обвинувачення у наклепі. Помер Роберт Рекорд у в'язниці «Лави короля» у середині червня 1558 року.

Публікації[ред. | ред. код]

Перше відоме рівняння: запис 14x+15=71 в сучасному синтаксисі.
Запровадження Рекордом знаку "="

Рекорд опублікував декілька книг у галузях математики та медицини. Більшість матеріалів були викладені у формі діалогу між вчителем та учнем, як наприклад наступні книги:

  • «Основи мистецтва» — вчить роботі з цілими та дробовими числами. Перша друкована англомовна книга з алгебри (1543 рік).
  • «Шлях до знань» — містить Перші Принципи Геометрії, навчає використовувати засоби Геометрії та астрономії (Лондон 1556 рік).
  • «The Whetstone of Witte[en]» — книга у якій вперше був використаний знак рівності. Також цю книжку вважають початком розвитку алгебри у Англії (1557 рік).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. http://www.bbc.co.uk/blogs/wales/authors/BBC_Wales_History/page/8