Розвельський інцидент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Газета «Roswell Daily Record» від 8 Липня 1947 року з повідомленням про "спостереження «літаючої тарілки»

Розвельський інцидент (англ. Roswell incident) — один або декілька випадків «контакту з прибульцями» у 1947 році в штаті Нью-Мексико біля містечка Розвелл[1]. У середині 1947 року військові повідомили про падіння їхньої метеорологічної повітряної кулі поблизу ранчо в Розвеллі; інтерес до цієї історії спалахнув наприкінці 1970-х років, коли уфологи почали жваво обговорювати «катастрофу інопланетного космічного корабля», яку приховує уряд США.

Історія розвитку подій[ред. | ред. код]

Документи[ред. | ред. код]

Зображення розсекреченої доповіді агента ФБР. Скептики звертають увагу на той факт, що доповідь надрукована не на бланку ФБР, а на звичайному листі паперу

З документів, представлених ФБР на сайті The Vault[2], випливає, що певний очевидець ВПС США (ім'я приховано) нібито бачив три НЛО, що формою схожі на тарілки, які зазнали аварії біля Розвела, а також їхніх пілотів[3].

Спецагент Гай Хоттел у записці «Летючі тарілки» повідомляє директору ФБР, що «три так званих летючих тарілки були знайдені в Нью-Мексико»[4] посилаючись при цьому на слідчого Військово-повітряних сил, який поділився з ним цією інформацією. «Їх описали як об'єкти круглої форми з потовщенням у середині, діаметром приблизно 15 метрів. У кожному з них знаходилося три тіла людських контурів, однак ростом лише 90 см», — писав агент[1].

Згідно з тим же повідомленням, тіла були одягнуті «у металеву тканину дуже тонкої структури. Кожне тіло було перебинтоване в манері, яка нагадує маскувальні костюми льотчиків-випробувачів»[1]. Невідомий інформатор повідомив агенту, що летючі тарілки зазнали катастрофи у Нью-Мексико "у зв'язку з тим, що влада має у своєму розпорядженні там досить потужний радар, і вважається, що випромінювання радара пошкодило механізми управління «летючих тарілок»[1].

Хоча конкретного підтвердження владою США факту знайдення НЛО чи останків (незважаючи на численні припущення) досі немає.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]