Непізнаний літаючий об'єкт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
НЛО у Нью-Джерсі, 1952 рік. Яскравий приклад містифікації, коли лампу нічного освітлення видали за «апарат прибульців»

НЛО — невизначений літальний об'єкт (англ. unidentified flying object, UFO), є будь-який незвичайний, неочевидний об'єкт або явище в небі, причина якого не може бути ідентифікована спостерігачем, або (у більш вузькому визначенні) дослідниками; проте в масовій культурі його використовують більш вільно для опису інопланетного корабля, що є одним з декількох пояснень запропонованих для таких явищ[1].

Використання терміну[ред.ред. код]

У масовій культурі під НЛО, частіше за все, мається на увазі неопізнаний літальний об'єкт, поява якого асоціюється з візитом на Землю розумних істот. Багато людей, в тому числі в першу чергу офіційні особи і науковці, скептично переконані (або роблять вигляд що переконані) в тому, що явище НЛО є аномальним природним явищем. Навпаки, деякі раніше офіційні особи, військові та навіть космонавти (і ті, хто літав на Місяць), після відходу зі служби стають публічними прихильниками інопланетного походження НЛО. У випадку беззаперечного трактування НЛО як прояву іншопланетної цивілізації без спроби дослідити його науковими методами, ототожнити з відомими атмосферними явища, термін НЛО виступає як частина уфоманії.

Для наукового дослідження НЛО існує радянський (і український) науковий термін «Аномальне аерокосмічне явище» який означає явище, яке при наявності кількісних і якісних даних не вдалося ототожнити із природними і техногенними явищами (потрібно вказати джерело цитати).

Інакше кажучи, якщо з'являється повідомлення про спостереження над землею будь-якого дивного явища, випадок не був ототожнений з жодним відомим науці метеорологічним або астрономічним явищем, а також не було встановлено доказів містифікації, то говорять, що мова йде про непізнані літальні об'єкти, про НЛО. Якщо ж таке пояснення підходить до даного випадку, то говорять про упізнані літальні об'єкти (УЛО). Більшість випадків все-таки знаходить пояснення і стає УЛО. З усіх повідомлень про ці явища непізнаними залишаються лише 5-20%. Деякі свідчення залишаються непізнаними тільки лише через нестачу інформації про них.

Так як є задокументовані випадки спостереження літальних об'єктів, пізнати які не вдалося, коректно ставити під сумнів не існування НЛО, а їх інопланетне походження.

Дослідження НЛО[ред.ред. код]

У різних країнах існує безліч громадських самоврядних організацій та ентузіастів, які займаються реєстрацією та аналітикою явищ НЛО.

Ставлення до НЛО офіційних структур двоїсте. У ряді випадків, коли широта спостережень та розголос серед громадськості і ЗМІ не залишає можливості промовчати про явище, влади та інші офіційні організації визнають явища і призводять пояснення їх появи техногенними причинами або невивченими аномальними природними явищами. У ряді інших випадків вони заперечують сам факт явища, що викликає у громадськості підозри і конспірологічні теорії про популярність світового уряду і засекреченість фактів проявів інопланетного розуму. Першим випадком офіційного визнання можливого інопланетного походження НЛО діючим державним діячем вищого рангу стало офіційне звернення на сесії Генеральної Асамблеї ООН у 1979 році президента Гренади. У числі президентів США, порівняно м'яке, що допускає таке походження НЛО теоретично (без підтвердження будь-яких випадків), висловлювали Джиммі Картер та Білл Клінтон.

У той час як прибічниками інопланетного походження спостережуваних НЛО є тільки невелика частина науковців, офіційна наукова громадськість світу має широку програму пошуку позаземного розуму SETI, яка передбачає можливість виявлення діяльності позаземного розуму в рамках досліджень проявів цього технічними засобами в далекому космосі. З розвитком комп'ютерних технологій та інтернету в програмі стала вестися розподілена обробка інформації на тисячах простих ПК.

Говорять, перед відльотом НЛО перетворюється на плазму.

Поява НЛО[ред.ред. код]

Випадок 1 Одного разу, коли падав метеорит, люди побачили три вогняні кулі. У одній з них утворився отвір, у який залетів метеорит. Відбувся вибух. Вилетіли ще багато таких куль. Метеорит полетів далі напівпрозорий. Пролетівши кілометрів 100 він знову став непрозорим. На нього налетіли інші кулі і він знову став напівпрозорим. Пролетівши ще 120 км він впав і на нього налетіла і вибухнула найбільша. Ті кулі, які не вибухнули розбились об землю чи впали в місцеву річку, яка потім кипіла три дні. Вчені пояснили, що це люди побудували і запускали кулі, щоб збити метеорит. Висновки робіть самі.

Випадок 2 Одного разу в аеропорту люди побачили НЛО. Воно опустилось, висунуло три ноги і стало. В той час знімали фільм. Люди коли побачили тарілку, побігли не вимикаючи камеру. При наближенні людей, НЛО засунуло три ноги і полетіло. Після того зразу подзвонили в Пентагон. Там наказали терміново привезти плівку. Коли плівку проявили, то побачили, що НЛО справді було (зазвичай його не видно на записах). Тоді плівку засекретили і не розсекретили досі.

Випадок 3 Одного разу вчені в телескоп побачили ланцюжок від Місяця до Землі і пояснили це світловим явищем, але люди не вірили. Інша версія -- це все таки Місячне НЛО. Якщо Місяць складається з таких речовин як Земля, то чому немає співвідношення маси і розміру, подібного до земного? Це пояснюється тим, що в Місяці є гігантські печери, в яких, можливо, і живуть інопланетяни.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Armando Simon (1979). The Zeitgeist of the UFO Phenomenon. UFO phenomena and the behavioral scientist (Scarecrow Press). 

Посилання[ред.ред. код]

Публікації про НЛО[ред.ред. код]

  • Над парком зависло НЛО. Лучани зняли його політ на камеру. Газ. «Віче», 11-17 листопада 2010 р., с. 1.
  • Петро Кравчук І що ж це було? Невже НЛО? Газета «Волинь», 24 вересня 2011 р., с. 12. [1]