Ромась Микола Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ромась Микола Іванович
Народився 9 серпня 1943(1943-08-09)
Вишеньки,
Київська область
Помер 19 грудня 2009(2009-12-19) (66 років)
Київ
Громадянство УРСР
Україна Україна
Діяльність науковець
Відомий завдяки гідрогеологія
Alma mater Київський університет
Заклад Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Ромась Микола Іванович (9 серпня 1943 — 19 грудня 2009) — український гідрогеолог, доктор географічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії гідроекології та гідрохімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 9 серпня 1943 року в селі Вишеньки Бориспільського району Київської області. Закінчив у 1970 році Київський університет за спеціальністю «геолог-гідрогеолог». У Київському університеті працював з 1972 року старшим інженер, з 1974 — старшим науковим співробітником, з 2001 року — завідувачем науково-дослідної лабораторії гідроекології та гідрохімії на кафедрі гідрології та гідроекології географічного факультету. Кандидатська дисертація «Закономірності формування хімічного складу атмосферних опадів на території УРСР» захищена в 1981 році. Докторська дисертація «Гідрохімія водних об'єктів атомної і теплової енергетики» захищена у 2004 році. Був членом редколегії наукового збірника "Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія".

Розробив і читав спеціалізовані курси: «Статистичні методи в гідрохімії», «Гідрохімія водоймищ-охолоджувачів АЕС». Був вченим секретарем спеціалізованої Вченої ради Київського університету.

Нагороди і відзнаки[ред. | ред. код]

Нагороджений дипломом Мінвузу УРСР за найкращу наукову роботу (у співавторстві) в 1983 році. Нагороджений Почесною грамотою Гідрометеорологічної служби України в 2003 році. Учасник ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи І категорії. Монографія «Гідрохімія водних об'єктів атомної і теплової енергетики» відзначена Премією імені Тараса Шевченка Київського національного університеут імені Тараса Шевченка.

Наукові праці[ред. | ред. код]

Сфера наукових досліджень: регіональна гідрохімія, формування хімічного складу атмосферних опадів на території України під впливом природних та антропогенних чинників, гідрохімічне картографування, гідрохімія водних об'єктів атомної і теплової енергетики та оцінка їх впливу на водні ресурси, визначення гідролого-гідрохімічних параметрів мінімального стоку річок України. Автор понад 120 наукових праць. Основні праці:

  1. (рос.) Применение вероятностно-статистических методов для анализа гидрохимических данных. — К., 1997.
  2. (рос.) Гидрохимический атлас СССР. — М., 1990 (у співавторстві).
  3. Гідрохімія водних об'єктів атомної і теплової енергетики. — К., 2002.

Література[ред. | ред. код]

  1. Хільчевський В. К. Кафедра гідрології і гідрохімії: освіта і наука. — К., 2000.
  2. Українські гідрологи, гідрохіміки, гідроекологи / За ред. В. К. Хільчевського. — К., 2000.
  3. Географічний факультет у персоналіях / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Дмитрук О. Ю. та інші. — К., 2008.