Ротшильди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб баронів Ротшильд (Прусія)
Родовий будинок Ротшильдів на єврейській вулиці в Франкфурті

Ро́тшильди (нім. Rothschild) — міжнародна династія підприємців, фінансово-промислова група. Засновником династії є Маєр Амшель Ротшильд, що заснував банк в Франкфурт-на-Майні. Бізнес продовжили п'ять його синів: Амшель Маєр, Соломон Маєр, Натан Маєр, Кальман Маєр, Джеймс Маєр. Брати контролювали 5 банків в найбільших містах Європи (у Парижі, Лондоні, Відні, Неаполі, Франкфурті-на-Майні), а також другий за капіталом банк Російської імперії Російський для зовнішньої торгівлі банк.

Члени клану Ротшильдів досі грають важливу роль в європейському бізнесі. Доходи групи в 2003 році становили 828 мільйонів доларів. Главою лондонської гілки Ротшильдів нині є барон Натаніель Чарльз Джейкоб Ротшильд — прапраправнук Натана Маєра Ротшильда. Його єдинокровна сестра Ема — економіст.

Англійська гілка династії володіє гірничодобувними монополіями в Південній Африці, найбільшими компаніями нафтової промисловості та кольорової металургії. Одним із наймогутніших банків світу є банк «Натан Маєр Ротшильд і сини» із штаб-квартирою в Лондоні. Фінансове ядро французької гілки — холдингова компанія «Сосьєте денвестисман дю Нор» і банк «Ротшильд і К». Крім цього, у сімейства є ще сотні фірм і трестів середньої руки.

У XIX столітті говорили: «У світі лише шість великих імперій: Великобританія, Росія, Франція, Австро-Угорщина, Пруссія і Ротшильди». Сьогодні залишилася лише остання з них. Ротшильди, на відміну від Білла Гейтса та Воррена Баффета, заробляють мільярди не поспішаючи, причому формула їх успіху за століття практично не змінилася.

Початок всім багатствам[ред.ред. код]

Все розпочиналося із звичайнісінького єврейського хлопчика із Франкфурта. Сім'я Амшеля Майєра займалася торговельною справою. Помирає його батько. Хлопчик кидає школу і розпочинає шукати роботу. Роботи хорошої знайти не зміг. Тому, родоначальник найбагатшої династії знайшов собі справу — на смітнику! На звалищі він знаходив монети, які вийшла із обігу, потерті бляшки та медалі. Перед тим як продати їх колекціонерам, надавав їм потрібного (товарного) вигляду. Через кілька місяців він набуває популярності в любителів старовини. Накопичивши певну суму грошей, в 1750 році, Майєр орендує невелике приміщення в дешевому шиночку «Під зеленим абажуром» та відкриває антикварну крамницю.

Тодішня Німеччина кінця XVIII століття, являла собою безліч дрібних держав, котрі створювали (чеканили) власні монети. Саме в антикварній крамниці Майєр відкриває свій перший банк, площею лишень, чотири квадратних метри. До нього приходять за обміном монет купці із різних німецьких князівств. На виторг від обміну валюти Майєр поступово скуповує крамниці міняйл, які потрапили в скрутне становище. Цим він розширював свій антикварний бізнес. Через деякий час Майєр стає відомим під ім'ям Ротшильд. Закріпилось це ім'я через вивіску над дверима його будинку у вигляді червоного герба — німецькою ROT SCHILD. Через кілька років ім'я Ротшильд стає шанованим серед жителів міста. Сам він встигає зібрати кілька рідкісних колекцій старовини. Багато подорожує по німецьких князівствах, збуває свої колекції аристократам. Вдається йому зустрітися із таким же самим одержимим колекціонером, як і він, але з титулом спадкоємного принца.

Представники династії[ред.ред. код]

Генеалогічне дерево сімейства Ротшильдів.

Герб Ротшильдів[ред.ред. код]

На гербі Ротшильдів зображені п'ять стріл , що символізують п'ятьох синів Майера Ротшильда по аналогії з текстом 126 псалма : « Як стріли в руках того велетня , так і сини молоді ». Нижче на гербі написано сімейний девіз на латині:Concordia , Integritas , Industria (Згода , Чесність , Працьовитість).

Посилання[ред.ред. код]