Рязанське повітряно-десантне командне училище

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Емблема РВПДКУ
РВПДКУ, Головні ворота.

Ряза́нське ви́ще пові́тряно-деса́нтне кома́ндне учи́лище (військовий інститут) імені генерала армії Маргелова В. П. (рос. Рязанское высшее воздушно-десантное училище) — єдиний у світі військовий навчальний заклад по підготовці офіцерів-фахівців для повітряно-десантних військ.

Було утворене 1998 року на базі Рязанського вищого повітряно-десантного командного двічі Червонопрапорного училища імені Ленінського комсомолу.

Історія[ред. | ред. код]

Рязанське військове училище утворене 13 листопада 1918 на базі перших радянських Рязанських піхотних курсів. У листопаді 1921 року Рязанська піхотна школа за мужність і відвагу особового складу нагороджується Революційним Червоним Прапором ВЦВК.

12 листопада 1943 Рязанське піхотне училище в ознаменування 25-ої річниці з дня утворення за бойові заслуги перед Батьківщиною і видатні успіхи в підготовці офіцерських кадрів Указом Президії Верховної Ради СРСР було нагороджено орденом Червоного Прапора.

22 лютого 1968 року у зв'язку з 50-річчям Збройних Сил СРСР училище за великі заслуги в підготовці офіцерських кадрів повторно нагороджується орденом Червоного Прапора. Йому присвоюється почесне найменування «імені Ленінського комсомолу».

1989 року за великий вклад в підготовку польських військовослужбовців училище нагороджене «Командорським хрестом ордену Заслуги» Польської Народної Республіки.

13 листопада 1995 року на території інституту відкритий пам'ятник родоначальникові десантної служби, Десантнику № 1 генералові армії Василю Маргелову.

12 листопада 1996 року, враховуючи численні прохання особового складу і ветеранів-десантників, Президент Росії присвоїв училищу нове почесне найменування, в результаті якого воно стало називатися «Рязанське вище повітряно-десантне командне двічі Червонопрапорне училище імені генерала армії Маргелова В. Ф.».

29 серпня 1998 року у зв'язку з реорганізацією військових навчальних закладів і відповідно до наказу Міністра оборони Російської Федерації 16 вересня 1998 року Рязанське вище повітряно-десантне училище імені генерала армії Маргелова В. Ф. було перейменоване в «Рязанський інститут Повітряно-десантних військ».

11 листопада 2002 року Постановою Уряду Російської Федерації інституту було повернено найменування «імені генерала армії Маргелова В. П.».

14 листопада 2013 року Рязанське вище повітряно-десантне командне училище імені генерала В. П. Маргелова було нагороджено орденом Суворова[1] (перше нагородження орденом).

Організація училища[ред. | ред. код]

У своєму складі має власне училище, навчальний центр, розташований за 60 км від Рязані, авіаційну військово-транспортну ескадрилью і Центральний спортивний парашутний клуб ПДВ.

Навчальний процес в Рязанському інституті повітряно-десантних військ відрізняється від навчального процесу у вищій школі. Навчання у ВНЗ будується на тісному поєднанні теорії і практики, його тривалість — 5 років, на офіцерських курсах (підготовка командирів парашутно-десантних рот (батальйонів) і фахівців повітряно-десантної служби) — 5 — 10 місяців. Весь період навчання розподілений на 10 навчальних семестрів — по два семестри в навчальному році.

Наприкінці кожного семестру і навчального року відповідно до навчального плану проводиться екзаменаційна сесія. Основними формами теоретичній роботи учнів є: прослухування лекцій, робота на семінарах і позакласні консультації; для перевірки і закріплення отриманих в процесі навчання знань періодично проводяться лабораторні і контрольні роботи. В рамках курсу практичних занять з навчальним взводом курсантів передбачені групові вправи, тактичні заняття і навчання, стажування.

За час підготовки курсанти більше року проводять на польових виходах.

Курсанти, що закінчили училище з дипломом з відзнакою, користуються переважним правом вибору місця служби після закінчення інституту в межах встановленої для училища рознарядки.

Випускники РПДКУ[ред. | ред. код]

Серед випускників училища: 45 Героїв Радянського Союзу, 63 Героя Російської Федерації, а також:

Див. також[ред. | ред. код]

Адреса[ред. | ред. код]

390031 м. Рязань, вул. Каляева, б.20 Тел.: (0912) 79-06-38

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]