Річка Святого Лаврентія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Річка Святого Лаврентія
Saint Lawrence River
Fleuve Saint-Laurent
Місто Пон-де-л'Іль
Місто Пон-де-л'Іль
Витік Озеро Онтаріо
Гирло Затока Святого Лаврентія Атлантичного океану
Країни басейну Канада Канада
США США
Довжина 1 240 км
Висота витоку 250 м
Середньорічний стік 10 400 м³/с
Площа басейну 1 030 000 км²
Карта басейну Великих озер та річки Сент-Лоуренс
Карта басейну Великих озер та річки Сент-Лоуренс
Річка Святого Лаврентія
Saint Lawrence River
Fleuve Saint-Laurent
на Вікісховищі

Рі́чка Святого Лаврентія (англ. Saint Lawrence River, фр. Fleuve Saint-Laurent) — велика міжнародна ріка, що протікає із заходу на схід у середніх широтах Північної Америки, сполучаючи Великі Озера з Атлантичним океаном. Вона перетинає канадські провінції Квебек і Онтаріо та частину міжнародного кордону між Канадою і американським штатом Нью-Йорк.

Річка бере початок з озера Онтаріо, а впадає в Затоку Святого Лаврентія в Атлантичному океані.

Довжина річки становить 1 240 км, разом з річкою Сен-Луї — 3 380 км. Площа басейну становить понад 1 млн км². Судноплавна на всьому протязі. До річки Гудзон побудовано судноплавний канал.

Особливості річки[ред.ред. код]

Стрімкі скелі і долини, зустрічаючись з водою, утворюють один з найбільших у світі фіордів — фьорд Сагеней, що тягнеться майже на 100 кілометрів. З півночі в річку Святого Лаврентія впадає потужна річка Сагеней, утворюючи естуарій, де океанський приплив зустрічається з річковим течією.

На думку гідробіологів, тут зустрічаються два підводних світи. Холодна і солона океанська вода тече через підводні канали на глибині 400 метрів, потім виривається назовні і змішується з прісною водою річок.

За Монреалем, далі вглиб країни, протягом 160 кілометрів річка зустрічається з безліччю порогів. За ними протягом 60 кілометрів річка стає спокійнішою, там можливе судноплавство через усіяну островами ділянку, що називається «Тисяча островів» (число островів за підрахунками сягає близько двох тисяч).

Притоки річки Св. Лаврентія[ред.ред. код]

Річка Сагне