Савчик Яків

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Савчик Яків
Saoutchik і Jacques Saoutchik
Народився 1880 або 1880
Дзержинськ, Мінський повіт, Мінська губернія, Російська імперія або Мінськ, Мінський повіт, Мінська губернія, Російська імперія
Помер 1955 або 1954
Франція
Громадянство Flag of France.svg Франція
Діяльність художник

Яків (Жак) Савчик (фр. Jaques Saoutchik, справжнє ім'я Яків Савчук; 1880, Койданово, Російська імперія (нині м. Дзержинськ, Білорусь) — 1955, Франція) — французький дизайнер українського походження, засновник і власник відомого в першій половині XX ст. ательє з виробництва кузовів для легкових автомобілів.

Яків Савчук емігрував з родиною до Франції близько 1899 р. Меблевий майстер за фахом, він зайнявся новою та перспективною на той час справою — проєктуванням та будівництвом на замовлення кузовів для легкових автомобілів. На початку XX сторіччя виробники автомобілів надавали тільки шассі з агрегатами, а кузов покупець замовляв на свій смак одному з численних майстрів-кузовників. Попри розповсюдження конвеєрного виробництва, досить значний попит на цю послугу існував і пізніше. 1905 чи 1906 року Савчик відкрив власну майстерню в паризькому передмісті Нейі-сюр-Сен. Відзнакою виробів Савчика були неперевершена якість та власний особливий стиль. В 1920-ті роки ательє стало одним з провідних в кузовній справі. Кузови Савчика монтували на шассі дорогих і престижних марок — «Ізотта-Фраскіні», «Іспано-Сюіза», «Делайє», «Корд» та ін. Після Другої світової війни попит на кузови індивідуального виробництва майже зник. В 1952 р. Яків Савчик покинув справи, передав своє підприємство синові П'єру; незабаром ательє припинило існування.

Нині автомобілі з кузовами ательє Савчика мають велику колекційну цінність.

Витвори ательє Савчика[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]