Система відповідності кольорів Pantone

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Набір кольорів Pantone на папері.

Систе́ма відпові́дності кольорі́в Pantone (англ. Pantone Color Matching System, PMS) — широко розповсюджена система для визначення, ідентифікації та підбору відповідності кольорів. Була розроблена у 1963 році засновником компанії Pantone Inc. Лоренсом Гербертом[1]. Застосовується у дизайні, архітектурі, поліграфії та інших видах діяльності, що передбачають роботу з кольором.

Кольори Pantone[ред. | ред. код]

Система містить в собі велику кількість кольорів та відтінків, включаючи створені штучно, наприклад, кольори пастельних, флуоресцентних та металізованих фарб[1]. Система Pantone розрахована на використання переважно з кольоровою моделлю CMYK, проте також існують переведення кольорів у розповсюджені моделі RGB і LAB для комп’ютерної техніки. У системі Pantone кожен з кольорів позначається номером, і зазвичай позначається разом з буквами «PMS», наприклад, «PMS 145». Відповідність кольоровим моделям визначається за спеціальними таблицями.

Усього до системи входять понад 3000 кольорів. Кольори входять до спеціальних наборів, що продаються у вигляді набору зразків, з’єднаних у вигляді віяла. Існують набори загального призначення Pantone Formula Guide (1677 кольорів), набори для друкарської справи Pantone CMYK Guide (2868 кольорів), набори для модельєрів та дизайнерів одягу Pantone Fashion (2100 відтінків), Pantone Paints для художників (понад 3000 кольорів фарб) та інші[1]. Кількість кольорів може змінюватися разом із вдосконаленням системи.

Зразки виготовляються у декількох різновидах: на звичайному, крейдованому та матовому папері, а також на тканині що зумовлюється різними умовами сприйняття кольору на різному носії [2].

Застосування у програмному забезпеченні[ред. | ред. код]

Крім використання у вигляді зразків кольори Pantone входять до спеціальних палітр вибору кольору у програмному забезпеченні, яке використовується у обробці графіки та підготовці друкованих матеріалів. Зокрема, підтримка цієї системи відповідності кольорів є у наступних програмах:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в pantone.com About PANTONE(англ.)
  2. pantone.com The PANTONE MATCHING SYSTEM®(англ.)
  3. Adobe Illustrator Help / Pantone Plus color libraries(англ.)
  4. CorelDRAW Graphics Suite X7 Features(англ.)
  5. quark.com Reliable Print Output. Spot Inks (Including PANTONE Matching System)(англ.)
  6. office.microsoft.com Change the color of fills, lines, and borders.(англ.)

Посилання[ред. | ред. код]