Скинія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скинія зібрання

Ски́нія (дав.-гр. σκηνή, «шатро, намет»; івр. מִשְכָּן‎, мішкан, «помешкання, місцеперебування») — на єврейській мові це слово означає намет. Раніше в українській мові використовувалося слово "таш".

Аркуш з першого словника Лаврентія Зизанія (1596), ліворуч слова Церковнослов'янською мовою, праворуч — відповідники українською мовою

.

Згідно з біблійною книгою Вихід скинія була похідним храмом євреїв під час мандрів пустелею. Вона ставилася обов'язково у напрямі зі сходу на захід і мала розміри 30 ліктів на 10 ліктів. Скинія складалась з двох наметів: зовнішнього (охел, намет) та внутрішнього намету (мішкан, житло), що служив місцем присутності бога Ягве.

Внутрішній намет поділявся на два приміщення спеціальною завісою. Західне приміщення, менше за розміром — Святеє Святих, де зберігався Ковчег Заповіту до побудови Єрусалимського Храму, східне — Святилище.

Під час богослужіння для народу за храм правило подвір'я розмірами 100 ліктів на 50. На подвір'ї знаходилися жертівник всепалення та умивальниця. У Святилище могли заходити тільки священики. В середині зліва знаходився семисвічник, а справа стіл із показними хлібами. По центру золотий жертовник кадіння. У Святеє Святих міг заходити тільки первосвященик і тільки раз у рік. У Святеє Святих знаходився Ковчег Заповіту, у якому зберігалися Скрижалі Заповіту, жезл Аарона, манна.

Посилання[ред.ред. код]


Юдаїзм Це незавершена стаття про юдаїзм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.