Ковчег Заповіту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Доменіко Ґарджуло: Цар Давид вносить Ковчег Заповіту в Єрусалим

Ковчег Заповіту, або Ковчег Свідоцтва (івр. אֲרוֹן הַבְּרִית‎, арон а-бріт, теж івр. אֲרוֹן הַעֵדֻת‎, арон а-едут) — в Старому Заповіті священна скриня ізраїльтян, що містила таблиці закону (див. Десять Заповідей) і була символом присутності Бога і заповіту зробленого між Богом та Ізраїлем. Виготовлений з акацієвого дерева, мозаїчний і покритий золотом, він був згодом розміщений в Єрусалимському Храмі. Згідно з легендою, перед зруйнуванням Першого Храму Ковчег було сховано царем Йошиягу (Йосією) в заздалегідь визначеному ще царем Соломоном місці і не знайдено досі [1]. Відповідно до Традиції, його буде повернено єврейському народові в часи Мошиаха (месії). Хоча в Другій книзі Ездри стверджується, що після зруйнування Єрусалимського храму ковчег разом з храмовим посудом було вивезено до Вавилону.

Християни склали історії про те, що Ковчег Заповіту було перенесено з Єрусалиму до Аксуму в Ефіопії, що на той був столицею християнської Аксумської імперії (1-6 ст.). Так, Ефіопська Православна Церква твердить, що біблійний Ковчег Заповіту, у якому лежать таблиці закону з викарбуваними 10 заповідями, знаходиться в Церкві Сіонської Богоматері в Аксумі.

Святиня в синагозі, де тримають вкладені в скриню сувої Тори, теж називається «святим ковчегом» (івр. арон кодеш‎).

Докладний опис виготовлення Ковчегу Заповіту наведений в 25 главі Книги Виходу (див. http://bibleonline.ru/bible/ukr/02/25/, переклад І. Огієнка)

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Юдаїзм Це незавершена стаття про юдаїзм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.