Склопакет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Склопакет — це два, три (рідше — більше) паралельно в площинах розміщених скла, скріплених між собою по контуру за допомогою дистанційних рамок, кутиків (з'єднувачів) та герметиків. Простір між стеклами заповнений або повітрям, або інертним газом (аргон, криптон). Інертний газ застосовується для поліпшення енергозберігаючих властивостей склопакета.

Будова однокамерного склопакета

Конструкція[ред. | ред. код]

Coupe Technologie.jpg

Метод скріплення листів скла — металева (алюмінієва чи «холодна») або пластикова дистанційна рамка. Пластикова рамка (її ще називають «тепла») незначно підвищує опір теплопередачі і зменшує крайовий ефект запотівання вікна та випадіння роси.

Конструкція склопакета закріплюється смолою (бутил). По всьому периметру промащується силіконовим герметиком, а зовнішній шар — знову бутилом.

Між листами скла найчастіше перебуває повітря, однак для поліпшення характеристик опору теплопередачі всередину склопакета можуть бути закачані інші гази — аргон, криптон, ксенон, їх суміші та ін.

Характеристика сучасного склопакета[ред. | ред. код]

Сучасний склопакет
Склопакети, упаковані на піраміді для транспортування на об'єкт замовника
пропускання видимого світла

Це процент видимого світла, що напряму проходить через скло. Даний показник відповідає за природне освітлення приміщення.

відображення зовні видимого світла

Процент видимого світла, що відбивається від зовнішньої поверхні скла. Даний показник відповідає за дзеркальність фасаду.

сонячний фактор

Загальна кількість сонячної енергії, що проникає в приміщення. Чим нижчий сонячний фактор, тим менше сонячного тепла надходить в приміщення, і тим менше навантаження на систему кондицінування.

опір теплопередачі

Величина, що характеризує властивості скла опиратися переносу тепла. Чим вище значення опору теплопередачі, тим менше навантаження на систему опалення приміщення в холодну пору року.

коефіцієнт теплопередачі

Величина, що характеризує теплові втрати безпосередньо через скло. Чим нежче коєфіцієнт теплопередачі — тим краще скло бореться з тепловтратами.

селективність

Це відношення пропускання світла до сонячного фактору. Чим вище показник селективності, тим затишніше буде в приміщенні.

пропускання ультрафіолетового випромінення

Величина, що характеризує властівість скла пропускати ультрафіолетове випромінення.

індекс передачі кольору

Величина, що характеризує властівість скла передавати кольори предметів в порівнянні з тим як вони виглядають без скла. Чим нижче індекс передачі кольору, тим скло тьмяніше.

поглиняння сонячної енергії

Величина, що характеризує властівість скла поглинати частку сонячної енергії.

Види склопакетів[ред. | ред. код]

Класифікація склопакетів[ред. | ред. код]

За ДСТУ Б В.2.7-107:2008 класифікація склопакетів за призначенням наступна:

На ділянці виробництва дистанційних рамок
за властивостями (призначенням)
загальнобудівельного призначення: будівельного призначення із спеціальними властивостями
ударостійкі (УД)
енергозберігаючі (Е)
сонцезахисні (С)
шумозахисні (Ш)
морозостійкі (М)

У цьому списку немає мультифункціональних склопакетів, які поєднують в собі кілька властивостей (наприклад — енергозберігаючі та сонцезахисні функції).

За марками скла, що застосовані
4 (6, 8, 10 и тд.) — вказує на товщину скла, що використовується;
М0 (М1, М2, М3 тощо) — марка безбарвного листового скла, що одержується методом витяжки (маркування характерне для заводів в Росії та Білорусі);
4FL або 4float — флоат-скло товщиною 4 мм (маркування країн Європи, те саме, що в Росії М0…3);
також: звичайне, енергоощадне «К» або «І» типу — листи скла з низькоемісійним покриттям, котрі надають можливість різко підняти енергоощадні властивості, особливо з використанням газонаповнення.
За кількістю камер

Між кожними двома листами скла утворюється простір, котрий називається камерою. У зв'язку з цим склопакети поділяють на однокамерні (два листи скла) — СПО, двокамерні (три листи скла) — СПД, тощо. Більше двох камер застосовувати не доцільно, бо сильно збільшується маса пакета; зберігання тепла досягається герметизацією, застосуванням енергозберігаючих поверхонь, наповнення інертними газами камер, тощо.

За товщиною

Товщина склопакета — це повна товщина блоку разом зі скляною й повітряною частиною. Зустрічаються склопакети товщиною 24, 32, 36, 42, 44 мм і ін.

Формула склопакета[ред. | ред. код]

Формула склопакета

Формула склопакета — це умовне позначення, що визначає структуру склопакета від зовнішнього шару (на вулицю) до внутрішнього (в приміщення) — скло/марка — дистанція/наповнення — скло/марка; цифри — розміри (товщина, дистанція) в мм.

Приклад:

8M1-16-4M1-12Ar-4K: 8 мм скло марки М1 — 16 мм дистанція, заповнена повітрям — 4 мм скло М1 — 12 мм дистанція, заповнена аргоном — 4 мм К-скло.
Більш складні формули
4i-14ar-4-14ar-4i Склопакет на дві камери, скло зовнішнє та внутрішнє 4 мм — енергозберігаючі з м'яким покриттям (буква І), середнэ 4 мм флоат (звичайне листове нефарбоване), алюмінієва рамка 14 мм (називають холодна, фактично 13,5мм). Обидві камери заповнені інертним газом аргон. Товщина пакета 4 + 14 + 4 + 14 + 4 = 40 мм.
4i-16ar-4-20ar-4i Зовнішнє та внутрішнє скло 4 мм — енергозберігаючі з м'яким покриттям, середнє 4 мм, дві камери з алюмінієвими рамками 16 и 20 мм. Інертний газ аргон. Товщина — 4 + 16 + 4 + 20 + 4 = 48 мм.
6М1-12-4М1-16Ar-4М1 3-и скла з листового флоат-скла марки М1: зовнішнє товщиною 6 мм, середнє і внутрішнє — по 4 мм. Перша камера повітряна, шириною 12 мм, друга — 16 мм, заповнена аргоном. Рамка з алюмінію. Товщина пакета — 42 мм.
СПД (40) 4i-14TP+Ar-4M1-14TP+Ar-4M1 У склопакета передбачено енергозберігаюче скло (товщина 4 мм), два стандартних прозорих скла марки М1, товщиною 4 мм, 2 теплі дистанційні рамки, повітряні камери заповнені аргоном. Двокамерний склопакет товщиною 40 мм (СПД — склопакет двокамерний; так маркує Росія і Білорусь).
4ESG–16–4–14Ar–4i Мультифункціональний двокамерний склопакет. Все використане скло різне, хоча товщина по 4 мм: перше загартоване, друге звичайне, у третього зроблено низкоемісійне напилення. В першу камеру закачане повітря, в другу — аргон. У пакеті застосовується алюмінієва дистанційна рамка. Загальна товщина склопакета за формулою — 42 мм.
Розповсюдження та застосування

З ростом дистанції між листами скла до 16 мм (в кожній камері) теплоізоляційні характеристики склопакета зростають, але понад 24 мм починають погіршуватися в силу зростання конвективної теплопередачі в просторі між листами скла. Для двокамерного склопакета зі звичайного скла з повітряним наповненням оптимальною формулою є 4-16-4-16-4 (44 мм)

Однокамерні вузькі склопакети часто використовуються для повторного внутрішнього засклення балконного блоку, коли сам балкон зовні вже засклений.

На шумозахист дистанція в однокамерному пакеті практично впливає мало. Відчутний результат дає застосування триплекса, листів скла з різною товщиною, а також двокамерних пакетів з різною дистанцією, що мають різну резонансну частоту звукопередачі.

Вплив товщини скла[ред. | ред. код]

Окрім характеристик пропускання тепла, слід враховувати, що, скажімо, склопакети зі склом товщиною 4 та 6 мм пропускають на 32 дб менше шуму в порівнянні зі стандартними 4 мм стеклами.

Виробники склопакетів[ред. | ред. код]

Виробниками склопакетів на сьогоднішній день найбільш часто є компанії, що займаються виробництвом пластикових вікон. Однак є й компанії, які роблять лише склопакети.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]