Скрибонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скрибонія

Скрибонія (лат. Scribonia, близько 70 року до н. е. — 16 рік н. е.) — друга дружина імператора Октавіана Августа.

Життєпис[ред.ред. код]

Походила з впливового плебейського роду Скрибоніїв. Донька Луція Скрибонія Лібона та Сентії. До Октавіана, Скрибонія вже двічі була одружена. Встановити особу першого чоловіка Скрибонії не є можливим, а другим — був Луцій Корнелій Лентул, консул-суфект 38 року до н. е., по жіночій лінії нащадок родів Сципіонів та Фабіїв. Від нього Скрібонія мала дочку Корнелію та двох синів: Корнелія Марцеллина й Гнея Корнелія Лентула, консула 18 року до н. е.

У 40 році до н. е. Скрибонія вийшла заміж за Октавіана, майбутнього імператора Августа. Метою шлюбу було зміцнення політичних зв'язків поміж Октавіаном і Секстом Помпеєм, одруженим на небозі Скрибонії. У 39 році до н. е. Скрибонія народила доньку Юлію. Октавіан розлучився із дружиною відразу ж після народження доньки, пояснивши це «поганою вдачею» Скрибонії, проте насправді через бажання вступити у шлюб з Лівією. У 2 році до н. е. Скрибонія послідувала за донькою у вигнання на острів Пандатерію, а після її смерті у 14 році н. е. повернулася до Риму, де невдовзі й померла.

Родина[ред.ред. код]

1. Чоловік (ім'я невідоме)

Дітей не було

2. Чоловік — Луцій Корнелій Лентул, консул-суфект 38 року до н. е.

Діти:

3. Чоловік — Октавіан Август, імператор з 27 року до н. е. до 14 року н. е.

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • C. Settipani. Continuité gentilice et continuité sénatoriale dans les familles sénatoriales romaines à l’époque impériale, 2000, p. 50—52