Смокінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
EsmoquinSombra.jpg

Смо́кінг — (з англ. smoking — паління —> костюм для паління) — вечірній клубний піджак чорного кольору з відкритими грудьми та довгими лацканами, що обшиті шовком. Обов'язковими елементами є стоячий комірець із загнутими кутами, напівжилет, краватка чорного кольору, нелаковані туфлі з тонкої шкіри, широкий пояс камербанд (англ. cummerbund) або жилетка.

Смокінги бувають як двобортні, так і однобортні. Кількість ґудзиків парна — два, чотири, або шість.

Назва смокінг походить від англійського слова smoking — палити, а виник цей тип піджака завдяки галантним манерам англійських джентльменів, які, перебуваючи в жіночому товаристві, для того щоб палити сигари, виходили до окремої кімнати, перед тим вдягаючи спеціальний піджак для паління. Таким чином джентльмени виказували свою галантність не турбуючи пані запахом тютюну. Збивати попіл з сигари вважалося поганим тоном, саме тому смокінг має лацкани, обшиті шовком. Попіл з сигари, падаючи на лацкан, не затримується на ньому й падає додолу.

Класичним є поєднання чорного кольору смокінгу та білої сорочки, але в наш час зустрічаються смокінги й інших кольорів.

Гарним тоном вважається вдягати до смокінга [[штани] одного кольору з обов'язковими лампасами з шовку ідентичного до шовку на лацканах. До смокінгу вдягають також сорочку з комірцем метелик, краватку-метелик та запонки до сорочки.

Традиційно смокінг вважався чоловічим одягом, але з початком емансипації та модою на паління сигар, став і модним елементом гардеробу для екстравагантних пані.

Див. також[ред.ред. код]