Содель Владислав Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Владислав Олександрович Содель
Псевдо Влад Содель
Народився 19 лютого 1975(1975-02-19) (45 років)
Київ
Діяльність журналіст, фотограф
Alma mater Київський національний університет культури і мистецтв
У шлюбі з Ольга Сніцарчук

Владисла́в Олекса́ндрович Содель (більш відомий як Влад Содель; * 19 лютого 1975(19750219), Київ, УРСР) — український фотограф, фотокореспондент, журналіст, блогер.

Життєпис[ред. | ред. код]

Корінний киянин. Фотографією займався з дитинства, професійно — значно пізніше, з початку 2000-х. Азів фотографії його навчив батько однокласниці, який був фотографом. Був фотокореспондентом школи.

Після школи разом з друзями вирішив вступити до Інституту культури. Проте перший іспит з історії він не склав, бо, зі слів самого Влада Соделя: «я вже знав нову історію, а викладач старого гарту не зрозумів моєї розповіді про післявоєнні сталінські репресії»[1].

Здобув юридичну освіту в Національному університеті культури і мистецтв за спеціальністю юрист-правознавець. Певний час по тому робив музичні інструменти, готував музичні огляди для «Ери». Мав невеликий бізнес — інтернет-магазин, де продавав кіно. Захистив диплом з торгових марок.

Потім, з появою в Україні цифрових фотокамер Влад Содель зацікавився ними, знову повернувся до давнього захоплення. Потрапив до фото-клубу «Ікар», який організував Олександр Ляпін. Там він став цікавитися фотографією не як прикладним ремеслом, а її змістом, ідеологією. Олександр Ляпін дав Соделю серйозний творчий поштовх, запросив його до себе в газету «Вечірні вісті». Там Влад і працював певний час фотографом. З 2006 року працює в штаті журналу «Коммерсантъ», до того рік співпрацював позаштатно. За словами Влада: «поштовх у бік жорсткої репортажної фотографії, по Джеймсу Нахтвей, дав мені Олександр Течинський (колега по журналу Коммерсантъ)»[1].

Влад Содель став відомим на початку 2010-х років. Працюючи в бізнес-виданні, Влад звик звертати увагу на іміджеві деталі зовнішнього вигляду віпів. А знімаючи фото для додатків «Коммерсанта», він почав розбиратися у вартості дорогих аксесуарів. Поступово почав звертати увагу на дуже дорогі прикраси й аксесуари українських політиків та чиновників-високопосадовців, наявність яких було важко пояснити з огляду на досить скромні офіційні доходи таких осіб. Спершу він публікував фотографії аксесуарів політиків з орієнтовними цінниками у власному блозі на Livejournal, потім на своїй сторінці у Facebook. Саме в мережі Фейсбук його фото здобули популярність серед користувачів, а поступово почали передруковуватися дедалі більшою кількістю ЗМІ[1]. Особливо велику увагу Содель приділяє коштовним годинникам політиків і чиновників[2].

18 травня 2013, працюючи разом зі своєю дружиною Ольгою Сніцарчук на акції опозиції «Вставай, Україно!» в Києві, став жертвою нападу групи молодих чоловіків спортивної зовнішності. Міліціонери, що перебували поруч, журналістам не допомогли.[3] Соделю вдалося зробити знімки нападників[4]. Невдовзі більшість нападників було впізнано користувачами мережі Інтернет за фотографіями. Найактивнішим серед нападників виявився спортсмен-боєць Вадим Тітушко. Через цей інцидент від його прізвища виник термін тітушка, що швидко поширився в українському суспільстві.

Влад Содель — учасник фотовиставок «Донбас: діти війни», «Рік Верховної Ради восьмого скликання» (Київ, 2015)[5][6] та інших.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Захоплення[ред. | ред. код]

Захоплювався мотоциклом, проте потім припинив через травму, якої зазнав внаслідок аварії.

Родина[ред. | ред. код]

Влад Содель одружений. Дружина Ольга Сніцарчук — журналістка, працює парламентським кореспондентом і редактором на 5-му каналі .

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]