Соколовський Олександр Беньямінович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Беньямінович Соколовський
Соколовський Олександр.jpg
Народився 14 травня 1965(1965-05-14) (56 років)
Київ
Громадянство Україна Україна
Місце проживання Київ
Діяльність бізнесмен, громадській діяч
Посада Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості.
Термін з 14 квітня 2007 рік
Сайт sokolovskiy.com.ua

Соколовський Олександр Беньямінович — український підприємець, засновник торговельно-виробничого об'єднання «Текстиль-Контакт». Співзасновник Ukrainian Fashion Week. Засновник та ініціатор проекту Kyiv Fashion Park. Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості. Член Президії Ради Федерації роботодавців України. Член Експертної групи з питань вдосконалення системи публічних закупівель «ProZorro», створеної за ініціативи Transparency International Ukraine.

Біографія[ред. | ред. код]

Олександр Соколовський народився 14 травня 1965 року в м. Києві в сім'ї інженерів. 1989 року закінчив Маріупольський металургійний інститут. З 1989 по 1992 рік працював інженером тресту Південтеплоенергомонтаж в м. Києві.

Професійна та бізнесова діяльність[ред. | ред. код]

З прийняттям Закону про індивідуальну трудову діяльність (1987 рік) Олександр Соколовський створив власний бізнес з пошиття та реалізації жіночого одягу. В квітні 1995 року заснував своє перше підприємство, яке стало одним з головних підприємств торгово-виробничого об'єднання «Текстиль—Контакт». Основний предмет діяльності компанії — імпорт і оптова реалізація тканин на ринку України. З часом асортимент товарів і географія імпорту розширюється (від країн СНД в 1995 році до Італії, Туреччини, Польщі, Франції, Німеччини, країн Азії, Китаю і Кореї в 2001 році). Наступний етап розвитку бізнесу — організація власного виробництва. В 2002 році Олександр Соколовський починає інвестувати в бавовняний комбінат м. Донецьк (загальна сума інвестицій з 2003 по 2014 рік склала близько 12 млн доларів). На початок 2014 року «ТК—Донбас» виробляє 60-65 % від всіх бавовняних тканин за рік. Новий етап розвитку бізнесу Олександра Соколовського — відкриття нових профільних бізнес-напрямків, які забезпечують синергію з основним видом діяльності компанії «Текстиль—Контакт». З 2000 року починають свою діяльність кілька компаній:

  • «ТК—Фурнітура» — продаж широкого асортименту швейної металофурнітури, ниток, ґудзиків тощо (станом на 2018 рік — близько 15 тисяч найменувань).
  • «ТК—Спецодяг» — випуск та реалізація робочого одягу, спецвзуття та промислових засобів індивідуального захисту.
  • «ТК—Домашній текстиль» — виготовлення та реалізація виробів домашнього текстилю.

У 2003 році, на базі Чернігівської швейної фабрики, Олександр Соколовський запускає своє виробництво - компанію «ТК—Стиль». Станом на 2018 рік це сучасне, спеціалізоване підприємство з пошиття чоловічого та жіночого верхнього одягу на замовлення відомих українських і міжнародних компаній і брендів.

В 2004 році Олександр запускає мережу мультибрендових універмагів жіночого одягу від українських виробників — «TUSO», яку було продано групі Arber Group.

В 2003—2004 роках Соколовський будує та вводить в дію торговельний комплекс «Альта Центр».

З 2008 року Олександр Соколовський передає операційне управління бізнесом своїй команді та приділяє більше уваги громадській діяльності.

В грудні 2017 року «ТК—Фурнітура» відкриває першу в Україні фабрику з виготовлення ниток «Барви».

2 серпня 2018 року нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. У розпорядженні голови Верховної Ради Олександра Парубія сказано, що Олександр Соколовський нагороджується: «За вагомий особистий внесок у розвиток легкої промисловості, впровадження інноваційних технологій у виробництво, сумлінну працю та високий професіоналізм».

Громадська та меценатська діяльність[ред. | ред. код]

  • З січня 2006 року Олександр Соколовський є співзасновником і спонсором Ukrainian Fashion Week.
  • Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості.
  • Член Президії Ради Федерації роботодавців України.
  • Блогер. Активно співпрацює з експертним середовищем з прийняття економічних реформ в Україні і формування нової культури відносин бізнесу і влади.
  • Член Експертної групи з питань вдосконалення системи державних закупівель ProZorro (створеної з ініціативи Transparency International Ukraine).
  • Ідейний натхненник, основний організатор і меценат Київського інфраструктурного арт-проекту Kiev Fashion Park.
  • З 2014 року бере активну участь у волонтерських проектах з оснащення армії, допомоги сім'ям військових і переселенців.

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційні[ред. | ред. код]

Інтерв'ю[ред. | ред. код]