Софіївка (Івано-Франківськ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Софіївка
Івано-Франківськ
Загальна інформація
Адмінодиниця Івано-Франківськ
Головні вулиці Софіївка
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim 2362664 ·R (Івано-Франківськ)


Софіївка — місцевість Івано-Франківська, розташована в північно-східній частині міста поряд із мікрорайоном «Позитрон»[1].

Назву місцевість отримала від однойменного села, яке тут проіснувало недовго (приблизно 19351959 рр.).

Історія[ред. | ред. код]

«Софіївська група» — монумент радянським солдатам, що загинули на війні та в боях з УПА

Власник с. Вовчинця К. Гальперн після Першої світової війни провів парцеляцію лану по сусідству з тодішньою Гіркою. Найбільше сюди з'їжджалися поляки,— так за період 19351941 рр. їх кількість збільшилася на 1325 осіб (40 % мешканців села). Тоді і виникло село Софіївка. Свою назву село отримало від однойменного урочища, яке відоме ще з першої половини XIX ст.[2] Припускають, що походить назва від імені дівчини, яка колись втопилася в тамтешніх, тоді болотистих місцях.

Спочатку село належало до ґміни Вовчинець. Після війни, коли Станіславську область поділили на 36 дрібних районів, Софіївка стала адміністративним центром одного із них — Станіславського. В 19581959 рр. десять районів, у тому числі і Станіславський, ліквідували, а Софіївку приєднали до міста.

Теперішня вул. Софіївка колись була головна вулиця села. Тоді вона називалася Калініна. Центр села знаходився на місці перехрестя вулиці Софіївки та Героїв УПА. Тут концентрувалися райком КПУ і райвиконком (тепер диспансерне відділення фтизіопульмонологічного центру), міліція, пошта, Будинок культури (тепер розбудований під промисловий об'єкт, не завершений), меморіал «Софіївська група» (1950-ті).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Частина території обидвох районів є спільною — історично існують «паралельно». На місці північної частини колишнього села зведений новий мк-н «Позитрон»
  2. за даними автора книги про село Вовчинець — В. Возняка

Література[ред. | ред. код]

  • Головатий М. «200 вулиць Івано Франківська». — Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2010 — С. 354