Спейс-рок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спейс-рок
Стилістичні походження
Походження
кінець 1960-х, Англія
Типові інструменти
Піджанри
пост-рок
Споріднені жанри
дрім-поп, ембієнт
Інші теми
краут-рок

Спейс-рок (англ. Space rock) — субжанр рок-музики. Спочатку так називали музику британських прогресивних і психоделічних рок-гуртів 1970-х, таких як «Hawkwind» і «Pink Floyd». Для цієї музики були характерні використання синтезаторів, науково-фантастичні тексти, повільні і тривалі інструментальні мелодії.

Пізніше так стали називати музику британських альтернативних рок-гуртів 1980-х, мелодійнішу порівняно з раннім спейс-роком 1970-х. Спейс-рок також справив великий вплив на такий альтернативний жанр, як шугейзинг.

Своє третє життя термін отримав вже у XXI-му столітті для означування музики, яка поєднала у собі ідей і звучання попередніх хвиль жанру. Стиль чітко прослідковується у творчості таких відомих рок-гуртів як Muse та Angels & Airwaves

Серед українських гуртів елементи space rock використовує Omana. Найбільше це помітно на їх дебютному EP «Пригоди Сковороди в Сузір'ї Великого Пса» 2016 року. [1] Також у 2022 році в них вийшла потужна космічна рок балада «Вовки». [2]

Представники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Vlad10 (24 листопада 2016). Omana – Пригоди Сковороди в Сузір’ї Великого Пса (EP). Нотатки про українську музику (укр.). Процитовано 2 березня 2023. 
  2. Vlad10 (17 листопада 2022). OMANA – Вовки (Сингл). Нотатки про українську музику (укр.). Процитовано 2 березня 2023. 
  3. Simpson, Dave (30 червня 2006). Muse, Black Holes and Revelations. The Guardian (англ.). Guardian Media Group. Архів оригіналу за 8 лютого 2012. Процитовано 11 жовтня 2011. «Black Holes and Revelations has the usual industrial dollop of space-metal lunacy but Bellamy's musical vision has undergone a big bang.» 

Посилання[ред. | ред. код]