Спейс-рок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спейс-рок
Стилістичні походження
Походження
кінець 1960-х, Англія
Типові інструменти
Піджанри
пост-рок
Споріднені жанри
дрім-поп, ембієнт
Інші теми
краут-рок

Спейс-рок (англ. Space rock) — субжанр рок-музики. Спочатку так називали музику британських прогресивних і психоделічних рок-гуртів 1970-х, таких як «Hawkwind» і «Pink Floyd». Для цієї музики були характерні використання синтезаторів, науково-фантастичні тексти, повільні і тривалі інструментальні мелодії.

Пізніше так стали називати музику британських альтернативних рок-гуртів 1980-х, мелодійнішу порівняно з раннім спейс-роком 1970-х. Спейс-рок також справив великий вплив на такий альтернативний жанр, як шугейзинг.

Серед радянських гуртів найвідомішим представником був гурт Земляне (їхня пісня Трава у дома стала гімном радянських космонавтів). Він продовжує виступати станом на 2020 рік.

Своє третє життя термін отримав вже у XXI-му столітті для означування музики, яка поєднала у собі ідей і звучання попередніх хвиль жанру.

Представники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Simpson, Dave (2006-06-30). Muse, Black Holes and Revelations. The Guardian (en). Guardian Media Group. Архів оригіналу за 2012-02-08. Процитовано 2011-10-11. «Black Holes and Revelations has the usual industrial dollop of space-metal lunacy but Bellamy's musical vision has undergone a big bang.» 

Посилання[ред. | ред. код]