Спритна курка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Спритна курка»
Frans Snyders 005.jpg
нім. Wildbrethändler
Творець: Франс Снейдерс
Час створення: 17 століття
Розміри: 177 × 274 см
Висота: 177 см, 177,5 см
Ширина: 274 см, 274,0 см
Матеріал: олія на полотні
Зберігається: Осло, Норвегія
Музей: Національна галерея

Спритна курка  — композиція з зображенням дичини, птахів та хазяїна лавки, створена фламандським художником 17 ст. Франсом Снейдерсом.

Це чергова картина художника з сюжетами на теми «Крамнички» або «Комори». Цього разу — це крамничка дичини. Біля столу з дичиною стоїть сивий власник, що тримає в руці стрункі ноги чаплі. Її розкрите крило на тлі червоного одягу власника — яскравий декоративний фрагмент композиції.

Характерною особливістю мистецтва Фландрії 17 століття була надлишковість, деяке перебільшення деталей заради показу плодючих сил землі чи моря, краси навколишнього світу. Риси перебільшення і надлишковості має й велика за розмірами композиція «Спритна курка». Аби додати руху в статичне зображення птахів і тварин, художник удався до створення кумедної ситації. Малий помічник сивого власника лавки не втримав живих курей. Одна з них, перелякана ситуацією, вирвалася і спритно злетіла нагору, в свою чергу перелякавши і хлопця. Він несамовито кричить, посилюючі кумедність ситуації зі спритною куркою.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Левинсон-Лессинг В. Ф. Снейдерс и фламандский натюрморт. — Л.: 1926.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


  1. а б http://samling.nasjonalmuseet.no/en/object/NG.M.01356