Стріла (кран)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бортінженер Кононенко фотографує командира Сергія Волкова працюючого зі Стрілою. Командир стоїть на поверхні модуля Пірс спиною до корабля Союз. Зліва — модуль Зоря, внизу зображення видно модуль Зірка

.

Вантажна Стріла (ГСт) (рос. Стрела) - вантажний кран для переміщення вантажів і космонавтів по зовнішній поверхні станції. Використовувався на радянській / російській станції «Мир» і застосовується в російському сегменті МКС.

На станції «Мир» два крана «Стріла» були доставлені на кораблі «Прогрес» і кріпилися до базового модулю. На МКС також два крани, обидва були встановлені на модулі «Пірс», перший був доставлений під час польоту STS-96.

Потім на увазі швидкого закінчення терміну служби «Пірсу» крани в 2012 році були переміщені на поверхню модулів « Пошук» і «Зоря».

Кран являє собою телескопічну конструкцію здатну витягатися на довжину 15 метрів, тобто на станції Мир в зоні досяжності крана були всі основні модулі, а на МКС кран може переміщати вантажі по всій довжині російського сегмента.

Стріли крана монтували на протилежних сторонах модуля Пірс[ред.ред. код]

Sts110-363-001.jpg Sts113-309-031 - cropped.jpg Pirs from STS-130.jpg

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]