Канадарм2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Установка «Канадарм2» під час польоту «STS-100»
Астронавт Стівен Робінсон, утримуваний Канадарм2. Польоту «STS-114»
Кінець ефектор «Канадарм2» фотографії розміщено «STS-108»
Астронавт Лерой Чао за допомогою станції управління «Канадарм2» в «Дестіні» лабораторного модуля.

Канадарм2 (англ. Canadarm2) - мобільна обслуговуюча система ( робототехнічний комплекс і пов'язане з ним обладнання ), що знаходиться на МКС. Виконує ключову роль при збірці і обслуговуванні станції: переміщує обладнання та матеріали в межах станції, допомагає космонавтам працювати у відкритому космосі і обслуговує інструменти та іншу корисну навантаження , що знаходяться на поверхні станції. Космонавти проходять спеціальний тренінг роботи на «Канадарм2». Був запущений у 2001 році [1] .

Опис[ред.ред. код]

У мобільну обслуговуючу систему входить рука , звана (англ. Space Station Remote Manipulator ( SSRMS )), в перекладі на українську - « дистанційний маніпулятор космічної станції » , (англ. Mobile Remote Servicer Base System), а також (англ. Special Purpose Dexterous Manipulator) ( «Гнучкий маніпулятор спеціального призначення» ), відомий також як Декстр. Система може переміщатися по рейках, розташованим на фермових конструкціях за допомогою візка мобільного транспортера.

Мобільна обслуговуюча система спроектована і зроблена компанією MDA Space Missions (раніше званої «MD Robotics», а ще раніше SPAR Aerospace ) як внесок Канадського космічного агентства в МКС.

Примітки[ред.ред. код]

  1. {{cite news | url = http://www.livestream.ru/news/2011/08/24/progress%7Ctitle=Canadarm і Canadarm2 ( Канадарм , маніпулятор ) | accessdate = 2013 - 01-25 | publisher = космос - журнал.рф }

Див також[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]