Портал:Космонавтика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Основні статті   Проект   Обговорення проекту   Учасники проекту
Редагувати Космонавтика
Piers Sellers spacewalk.jpg
NASA Mars Rover.jpg

Космонавтика (грец. κόσμοςВсесвіт та ναυτικαвсе, що стосується плавання), Астронавтика (грец. αστρονзірка), або зореплаваннянаука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами.

Космонавтика – величезний каталізатор сучасної науки і техніки, що став за невидано короткий строк одним із головних рушіїв світового науково-технічного прогресу. Вона стимулює розвиток електроніки, матеріалознавства, машинобудування, обчислювальної техніки, енергетики і багатьох інших галузей народного господарства.

Редагувати Стаття

Космонавтика України — це діяльність України в сфері надання космічних послуг та вся її діяльність пов'язана з космосом. Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок в розвиток світової космічної науки.

Саме українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів та проробляли теорію ракетної техніки. Українські підприємства й надалі продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне у м. Дніпро. Тут виготовлено понад 400 штучних супутників Землі.

Редагувати Персона
Leonid Kadenyuk.jpg

Леоні́д Костянти́нович Каденю́к (28 січня 1951(19510128), с. Клішківці, Хотинський район, Чернівецька область, Українська РСР — 31 січня 2018[1], Київ, Україна)— перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України.

В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» (англ. Columbia) місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і рапи, на вміст фітогормонів у рослинах рапи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.

Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості».

Редагувати Чи Ви знаєте, що...
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей в рамках проекту Космонавтика.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится вгорі, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.
Редагувати Категорії
Редагувати Людей в космосі
6
Росія Сергій Прокопьєв
Німеччина Олександр Герст
США Серіна Ауньйон-Ченселлор
Росія Олег Кононенко
Канада Давид Сен-Жак
Редагувати Новини

2018 рік

 • 7 грудня — запуск першої місії до зворотного боку Місяця — Чан'е-4.
 • 5 грудня — запуск вантажного корабля Dragon місії SpaceX CRS-16 до МКС.
 • 3 грудня:
  • Запуск пілотованого космічного корабля «Союз МС-11» із трьома учасниками 57/58-ї експедицій до МКС.
  • Міжпланетна станція OSIRIS-REx досягла астероїда Бенну.
 • 26 листопада — спускний апарат НАСА InSight успішно здійснив м'яку посадку на Марс.
 • 17 листопада — старт вантажного корабеля Cygnus місії CRS Orb-10 до МКС. Стикування відбулося 19 листопада.
 • 16 листопада — запуск вантажного корабля Прогрес МС-10 до МКС. Стикування відбулося 18 листопада.
 • 1 листопада — НАСА оголосило про завершення роботи космічного апарата Dawn у зв'язку із вичерпанням запасу палива реактивної системи керування.
 • 30 жовтня — НАСА оголосило про завершення роботи космічного телескопа Кеплер у зв'язку із вичерпанням запасу палива реактивної системи керування.
 • 20 жовтня — ЄКА запустило міжпланетну станцію BepiColombo для дослідження Меркурія.
 • 11 жовтня — аварія пілотованого космічного корабля «Союз МС-10» після зльоту, спускний апарат з двома космонавтами (Олексій Овчинін і Тайлер Хейг) здійснив екстрену посадку.
 • 4 жовтня — посадка корабля Союз МС-08 із трьома космонавтами на борту (О. Артемьєв, Е. Фьюстел, Р. Арнольд)
 • 22 вересня — успішний запуск японського вантажного корабля HTV-7 до МКС.
 • 21 вересня — здійснено м'яку посадку на поверхню астероїда 162173 Рюгу двох модулів Rover-1A і Rover-1B міжпланетної станції Хаябуса-2.
Редагувати Пуски ракет-носіїв
Пуск, що відбувся:
Росія Союз МС-11 — 3.12.2018
Запланований пуск:
США SpaceX CRS-16 — 4.12.2018
Редагувати Нові статті
 • ACARS — почато 23 жовтня 2018 користувачем Losth.


Усього знайдено статей: 2903 (13 листопада 2018)


Редагувати Зображення
STS 114 day before launch.jpg
Шатл «Діскавері» в ніч на 12 липня 2005 року перед стартом місії STS 114
Редагувати Медіа-файл
Використання лазера для пересилання повідомлення на землю з Міжнародної космічної станції. Новий спосіб є проривом в галузі космічного зв'язку.
Редагувати Братні портали


Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти
 1. Помер космонавт Леонід Каденюк. BBC Україна. 31 січня, 2018 рік.