Портал:Космонавтика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Основні статті   Проект   Обговорення проекту   Учасники проекту
Редагувати Космонавтика
Piers Sellers spacewalk.jpg
NASA Mars Rover.jpg

Космонавтика (грец. κόσμοςВсесвіт та ναυτικαвсе, що стосується плавання), Астронавтика (грец. αστρονзірка), або зореплаваннянаука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами.

Космонавтика – величезний каталізатор сучасної науки і техніки, що став за невидано короткий строк одним із головних рушіїв світового науково-технічного прогресу. Вона стимулює розвиток електроніки, матеріалознавства, машинобудування, обчислювальної техніки, енергетики і багатьох інших галузей народного господарства.

Редагувати Стаття

Космонавтика України — це діяльність України в сфері надання космічних послуг та вся її діяльність пов'язана з космосом. Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок в розвиток світової космічної науки.

Саме українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів та проробляли теорію ракетної техніки. Українські підприємства й надалі продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне у м. Дніпро. Тут виготовлено понад 400 штучних супутників Землі.

Редагувати Персона
Leonid Kadenyuk.jpg

Леоні́д Костянти́нович Каденю́к (28 січня 1951(19510128), с. Клішківці, Хотинський район, Чернівецька область, Українська РСР — 31 січня 2018[1], Київ, Україна)— перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України.

В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» (англ. Columbia) місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і рапи, на вміст фітогормонів у рослинах рапи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.

Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості».

Редагувати Чи Ви знаєте, що...
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей в рамках проекту Космонавтика.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится вгорі, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.
Редагувати Категорії
Редагувати Людей в космосі
6
США Крістіна Кох
Росія Олександр Скворцов
Італія Лука Пармітано
США Ендрю Морган
Росія Олег Скрипочка
Редагувати Новини

2019 рік

 • 3 жовтня — повернення на Землю корабля Союз МС-12 із трьома космонавтами на борту — учасниками 59/60-ї експедицій, а також 19-ї експедиції відвідування.
 • 25 вересня — запуск корабля Союз МС-15 із трьома космонавтами на борту — двоє учасників експедиції МКС-61/62 та одного учасника експедиції відвідування-19.
 • 24 вересня — запуск вантажного корабля H-II Transfer Vehicle місії HTV-8 до МКС.
 • 6 вересня — індійський спускний апарат місії Чандраян-2 зазнав невдачі під час спроби посадки на поверхню Місяця.
 • 24 серпня — запуск до МКС корабля Союз МС-14 у безпілотному режимі.
 • 25 липня — запуск вантажного корабля Dragon місії CRS-18 компанії SpaceX до МКС.
 • 22 липня — Індія успішно запустила на Місяць міжпланетну станцію Чандраян-2.
 • 20 липня — запуск космічного корабля «Союз МС-13» із трьома космонавтами на борту, учасниками експедицій МКС-60/61 на МКС.
 • 13 липня — запущено російсько-німецьку орбітальну астрофізичну обсерваторію Спектр-РГ.
 • 11 липня — японський зонд «Хаябуса-2» вдруге зібрав зразки ґрунту астероїда Рюгу.
 • 24 червня — корабель Союз МС-11 з трьома космонавтами на борту (Олег Кононенко, Енн Макклейн та Давид Сен-Жак) відстикувався від МКС та за декілька годин успішно приземлився на території Казахстану.
 • 11 квітня — перший комерційний запуск ракети Falcon Heavy компанії SpaceX із супутником Arabsat-6A. Усі три перших ступені ракети-носія успішно повернулися на землю.
 • 4 квітня — запуск вантажного космічного корабля «Прогрес МС-11» до МКС.
 • 22 березня — американські астронавти Т. Хейг та Е. Макклейн здійснили вихід у відкритий космос. Це 214-й видів у відкритий космос на МКС.
Редагувати Пуски ракет-носіїв
Пуск, що відбувся:
Росія корабель Союз МС-15 — 25.09.2019
Запланований пуск:
США корабель Cygnus NG-12 — 21.11.2019
Редагувати Нові статті
 • LFK NG — почато 28 серпня 2019 користувачем Swadim


Усього знайдено статей: 2879 (16 жовтня 2019)


Редагувати Зображення
STS 114 day before launch.jpg
Шатл «Діскавері» в ніч на 12 липня 2005 року перед стартом місії STS 114
Редагувати Медіа-файл
Використання лазера для пересилання повідомлення на землю з Міжнародної космічної станції. Новий спосіб є проривом в галузі космічного зв'язку.
Редагувати Братні портали


Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти
 1. Помер космонавт Леонід Каденюк. BBC Україна. 31 січня, 2018 рік.