Портал:Космонавтика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Портал   Основні статті   Проект   Обговорення проекту   Учасники проекту
Редагувати Космонавтика
Piers Sellers spacewalk.jpg
NASA Mars Rover.jpg

Космонавтика (грец. κόσμοςВсесвіт та ναυτικαвсе, що стосується плавання), Астронавтика (грец. αστρονзірка), або зореплаваннянаука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами.

Космонавтика – величезний каталізатор сучасної науки і техніки, що став за невидано короткий строк одним із головних рушіїв світового науково-технічного прогресу. Вона стимулює розвиток електроніки, матеріалознавства, машинобудування, обчислювальної техніки, енергетики і багатьох інших галузей народного господарства.

Редагувати Стаття

Космонавтика України — це діяльність України в сфері надання космічних послуг та вся її діяльність пов'язана з космосом. Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок в розвиток світової космічної науки.

Саме українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів, та пророблялась теорія ракетної техніки. Українські підприємства зіграли й продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне в Дніпропетровську. Тут виготовлено понад 400 штучних супутників землі.

Редагувати Персона
Leonid Kadenyuk.jpg

Леоні́д Костянти́нович Каденю́к (28 січня 1951(19510128), с. Клішківці, Хотинський район, Чернівецька область, Українська РСР — 31 січня 2018[1], Київ, Україна)— перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України.

В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» (англ. Columbia) місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і рапи, на вміст фітогормонів у рослинах рапи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.

Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості».

Редагувати Чи Ви знаєте, що...
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей в рамках проекту Космонавтика.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится вгорі, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.
Редагувати Категорії
Редагувати Людей в космосі
6
МКС-55
Росія Антон Шкаплеров
США Скотт Тінгл
Японія Норісіге Канаі
Росія Олег Артемьєв
США Ендрю Фьюстел
Редагувати Новини

2018 рік

 • 18 квітня — за допомогою ракети Falcon 9 здійснено запуск космічного телескопу TESS, розробленого НАСА і призначеного для пошуку екзопланет.
 • 2 квітня:
 • 21 березня — старт корабля Союз МС-08 із трьома космонавтами на борту (О. Артемьєв, Е. Фьюстел, Р. Арнольд) до МКС. Стикування відбулося 23.03.2018.
 • 28 лютого — повернення на Землю корабля Союз МС-06 із трьома членами експедицій на МКС 53 і 54 (Олександр Місуркін, Марк Ванде Хей, Джозеф Акаба).
 • 13 лютого — запуск вантажного корабля Прогрес МС-08 до МКС.
 • 6 лютого — компанія SpaceX здійснила перший запуск надважкої ракети Falcon Heavy на геліоцентричну орбіту. Дві з трьох ракет першого ступеня успішно повернулися на Змелю.
 • 3 лютого — Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) здійснило успішний запуск найменшої у світі твердопаливної ракети-носія SS-520-5, яка вивела на орбіту трикілограмовий мікросупутник.
 • 31 січня — помер перший астронавт незалежної України Леонід Каденюк.
 • 1 лютого 2018 року — третій запуск з космодрому «Восточний» — ракета-носій «Союз-2.1а» вивела на орбіту 2 російських супутника Канопус-В та 9 американських і німецьких супутника.
 • 13 січня — SpaceX CRS-13 відстикувався від МКС та за декілька годин приводнився у Тихому океані. На Землю він повернув 1850 кг вантажу (результати експериментів, обладнання тощо).
Редагувати Пуски ракет-носіїв
Пуск, що відбувся:
США Falcon 9 із космічним телескопом TESS — 18.04.2018
Запланований пуск:
Європейський Союз Рокот із супутником Sentinel-3 — 25.04.2018
Редагувати Нові статті
 • ULA — почато 7 березня 2018 користувачем Vita-minka


Усього знайдено статей: 2822 (4 квітня 2018)


Редагувати Зображення
STS 114 day before launch.jpg
Шатл «Діскавері» в ніч на 12 липня 2005 року перед стартом місії STS 114
Редагувати Медіа-файл
Використання лазера для пересилання повідомлення на землю з Міжнародної космічної станції. Новий спосіб є проривом в галузі космічного зв'язку.
Редагувати Братні портали


Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти
 1. Помер космонавт Леонід Каденюк. BBC Україна. 31 січня, 2018 рік.