Портал:Космонавтика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Портал   Основні статті   Проект   Обговорення проекту   Учасники проекту
Редагувати Космонавтика
Piers Sellers spacewalk.jpg
NASA Mars Rover.jpg

Космонавтика (грец. κόσμοςВсесвіт та ναυτικαвсе, що стосується плавання), Астронавтика (грец. αστρονзірка), або зореплаваннянаука про політ літальних апаратів у світовий простір, і вид людської діяльності, спрямований на пізнання космосу і космічних об'єктів технічними засобами.

Космонавтика – величезний каталізатор сучасної науки і техніки, що став за невидано короткий строк одним із головних рушіїв світового науково-технічного прогресу. Вона стимулює розвиток електроніки, матеріалознавства, машинобудування, обчислювальної техніки, енергетики і багатьох інших галузей народного господарства.

Редагувати Стаття

Космонавтика України — це діяльність України в сфері надання космічних послуг та вся її діяльність пов'язана з космосом. Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок в розвиток світової космічної науки.

Саме українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів, та пророблялась теорія ракетної техніки. Українські підприємства зіграли й продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне в Дніпропетровську. Тут виготовлено понад 400 штучних супутників землі.

Редагувати Персона
Leonid Kadenyuk.jpg

Леоні́д Костянти́нович Каденю́к (нар.28 січня 1951, Клішківці) — перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України.

В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» (англ. Columbia) місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і рапи, на вміст фітогормонів у рослинах рапи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.

Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості».

Редагувати Чи Ви знаєте, що...
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей в рамках проекту Космонавтика.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится вгорі, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.Редагувати Людей в космосі
Редагувати Новини

2016 рік 2015 рік

2014 рік

  • NASA 5 грудня успішно запустила космічний корабель нового покоління Orion
  • Україна 6 листопада 2014 року о 9:35 за київським часом з пускової бази Ясний здійснено успішний пуск РН "Дніпро" з японським КА "АСНАРО" і 4 мікросупутниками Hodoyoshі-1, ChubuSat-l, TSUBAME й Qsat-EOS.
  • Ракета-носій Союз вивів на орбіту Землі космічний корабель Союз ТМА-14М , який доставив на МКС трьох космонавтів (26 вересня)
  • Індійська марсіанська станція «Мангальян» вийшла на орбіту Марса (24 вересня)
  • Ракета-носій Falcon 9 вивела на орбіту Землі приватний космічний корабель SpaceX Dragon, що доставив на МКС сучасний космічний 3D-принтер (21 вересня)
Редагувати Категорії
Редагувати Пуски ракет-носіїв
Пуск, що відбувся:
Україна Пуск РН Дніпро - 19.06.2014
Запланований пуск:
Україна Пуск РН Дніпро - 12.03.2015
Редагувати Зображення
STS 114 day before launch.jpg
Шатл «Діскавері» в ніч на 12 липня 2005 року перед стартом місії STS 114
Редагувати Нові статті
  • LAHAT — почато 29 червня 2016 користувачем LordVoland
  • HIMARS — почато 14 червня 2016 користувачем Andrewredk
  • Mongoose-V — почато 24 травня 2016 користувачем A.sav
  • Р-5 — почато 23 квітня 2016 користувачем Vitalist


Усього знайдено статей: 2441 (26 липня 2016)

Редагувати Медіа-файл
Використання лазера для пересилання повідомлення на землю з Міжнародної космічної станції. Новий спосіб є проривом в галузі космічного зв'язку.
Редагувати Братні портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти