Сувальський коридор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сувальський перешийок
Сувальський коридор на мапі Центральної Європи.

Сувальський коридор (Сувальський перешийок, англ. Suwalki Gap, пол. Przesmyk suwalski; в американській військовій термінології «коридор СК») — геополітичний термін, присутній у термінології НАТО, що означає територію навколо Сувалок, Августова та Сейн, яка одночасно з'єднує територію балтійських країн з Польщею та рештою країн НАТО, а також відокремлює територію російської Калінінградської області та Білорусі.

На думку американських військових, цей регіон є одним з потенційно найбільш гарячих точок у Європі. Цю інформацію підтвердив під час конференції CEPA Forum 2015 головний командувач Збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес. Представники США вказують на інфраструктурні та організаційні недоліки, які заважають країнам НАТО досить швидко реагувати у разі загрози на цьому напрямку, і посилаються на розвідувальну інформацію, яка вказує на те, що росіяни та білоруси проявляють інтерес до цієї сфери у разі ескалації потенційного конфлікту з країнами НАТО.[1][2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Business Insider: Названо місце, де може початися війна Росії проти НАТО. www.unian.ua (укр.). Процитовано 17 жовтня 2020. 
  2. Dubiński, Przemysław (11 грудня 2015). Przesmyk suwalski kluczem do planów Rosji. Putin wykorzysta słabość NATO?. wiadomosci.wp.pl (пол.). Процитовано 17 жовтня 2020.