Східний Берлін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ost-Berlin
Східний Берлін
Окупація союзниками Німеччини Merchant flag of Germany (1946–1949).svg
1949 – 1990
Прапор Герб
Прапор Герб
Розташування Берлін
Зони окупації Берліна
Столиця Берлін
Форма правління окупація
Історія
 - Засновано 1949
 - Ліквідовано 1990
Попередник
Наступник
Merchant flag of Germany (1946–1949).svg Окупація союзниками Німеччини
Німеччина Flag of Germany.svg
Берлін Flag of Berlin.svg

Східний Берлін — частина міста Берліна, яка після Другої світової війни потрапила в радянський сектор. Східний Берлін був столицею Східної Німеччини від 7 жовтня 1949 по 3 жовтня 1990. З 13 серпня 1961 по 9 листопада 1989 східна частина міста була відокремлена від західної Берлінською стіною. 3 жовтня 1990 ФРН і НДР були об'єднані. Цей день вважається днем офіційного закінчення існування Східного Берліна.

Адміністративний устрій[ред. | ред. код]

Західний Берлін і Східний Берлін

У склад Східного Берліна входило 11 округів (див. ілюстрацію):

Центром столиці НДР була площа Александерплац (Alexanderplatz, «Alex»), головною вулицею — Унтер-ден-Лінден (нім. Unter den Linden). На заході ця вулиця упиралася в Бранденбурзькі ворота, за якими починався Західний Берлін, який об'єднав три післявоєнні зони окупації — американську, британську та французьку.

Загальний огляд[ред. | ред. код]

Західні союзники (США, Англія і Франція) ніколи офіційно не визнавали владу східного німецького уряду над Східним Берліном; офіційний протокол союзників визнав тільки владу Радянського Союзу в Східному Берліні, відповідно до окупаційного статусу Берліна в цілому. Три західні коменданти регулярно протестували проти присутності східнонімецької Національної народної армії (NVA) у Східному Берлін, зокрема, у зв'язку з військовими парадами. Тим не менш, три західні союзники в кінцевому підсумку створили посольства в Східному Берліні в 1970-і роки, хоча вони ніколи не визнавали його столицею Східної Німеччини.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]