Американська зона окупації Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

англ. American Zone of Occupation in Germany нім. Amerikanische Besatzungszone
Американська зона окупації Німеччини
Третій Рейх
1945 – 1947 Бізонія

Прапор Німеччини

Прапор

Німеччини: історичні кордони на карті
Німеччини: історичні кордони на карті
Американська зона окупації
Столиця Франкфурт-на-Майні
Форма правління окупація
Історія
 - Засновано 1945
 - Ліквідовано 1947
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Американська зона окупації Німеччини

Американська зона окупації Німеччини — території Німеччини, які після закінчення Другої світової війни в Європі перебували під управлінням військової адміністрації США.

Передумови[ред. | ред. код]

Потсдамська конференція та підписаний на ній договір «Політичних та економічних принципів, якими необхідно керуватися при поводженні з Німеччиною у початковий контрольний період» поставили крапку у питанні найближчого майбутнього післявоєнної Німеччини. Політичні принципи зводилися до демократизації та денацифікації, а економічні до демонополізації та демілітаризації [1].

Території[ред. | ред. код]

До складу американської окупаційної зони увійшли Баварія, Гессен, північні частини Бадена і Вюртемберга, Бремен[2]. Вона охоплювала територію в 110 075 км², з населенням у 16 682 573 осіб. Колишні територіальні кордони суб'єктів, що існували при Рейху[3], спрощувалися.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сбитнев К.В. Потсдам и послевоенная судьба Германии. — Курск : Курская государственная сельскохозяйственная академия имени проф. И.И. Иванова, 1990. — С. 146—147.
  2. И. М. Бусыгина. Германский федерализм: История, современное состояние, потенциал реформирования : [арх. 4 березня 2016]. — Москва : МГИМО. — С. 3. (рос.)
  3. Сбитнев К. В. Потсдам и послевоенная судьба Германии. — Курск: Курская государственная сельскохозяйственная академия имени проф. И. И. Иванова, 1990. — С. 146—147. (рос.)

Література[ред. | ред. код]