Східний Гольштейн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Східний Гольштейн (нім. Kreis Ostholstein) - історичний район в Північної Німеччині та один з адміністративних районів федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн. Центр району - місто Ойтін. Займає площу 1391,97 кв.км. Населення 206 449 чол.

Історія[ред.ред. код]

Під час Великого переселення народів, германські племена що тут раніш мешкали, перемістилися за південний захід. В 7 ст. н. е. сюди переселилися західнослов'янскі племена вагрів. В 12 ст., внаслідок великого німецького переселення з району Рейна на Північ на Схід вагри змішалися з німцями і асимілювалися. Про слов'янськи часи сьогодні нагадують чисельні топоніми, наприклад одне з основних міст району Стариград (нині Ольдебург)

Господарство[ред.ред. код]

Основу еконімики складає туризм (чисельні морські пляжі та курортні місця) та логістика. Через Східний Гольштейн по автобану А1 проходить основний транспортний автомобільний потік між Скандинавією (Швецією та Данією) та Німеччиною і далі на Південь Європи. Найбільш чутливим місцем в цій транспортній артеріїї є транспортний міст через протоку Фемарн-Зунд, який зв'язує континентальну Німеччину з островом Фемарн та вантажно-пасажирська поромна переправа-термінал в місті Путтгарден, яка зв'язує Фемарн з узберіжжям Данії. В час суворих штормів, які тут часто трапляються, переправа і міст бувають закриті для великогабаритного транспорту. В найближчих робочих планах урядів Німеччини та Данії є початок будівництва автомобільно-залізничного тунелю через протоку Фемарн-бельт довжиною 19 кілометрів.

На території Східного Гольштейну продовжується також розбудова-продовження 4-смугового автобану А1 (який від міста Ольденбуг у напрямку до Фемарна переходить у звичайне федеральне шосе) до поромного терміналу у Путтгардені.