Східноанатолійський розлом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Східноанатолійський і оточуючі розломи

Східноанатолійський розлом — один з головних геологічних розломів Східної Туреччини. Є межею Анатолійської плити і Аравійської плити, що рухається на північ. Різниця відносного руху двох плит проявляється в лівобічному руху вздовж розлому.

Східноанатолійський розлом прямує на північний схід починаючись від Марашського потрійного розлому, що є кінцевою точкою Рифту Мертвого моря і закінчується в Карліовському потрійному розломі, де він перетинається з Північно-Анатолійським розломом.

В 2023 році, міжнародна група під керівництвом Університету Міннесоти Міста-побратими кампусі[1], вперше, точно визначила вік і процес формування Східноанатолійського розлому. Як на думку вчених, не зважаючи на те, що було багато дискусій щодо віку Анатолійської плити та Східноанатольського розлому, за допомогою отриманих даних, визначили що вони, ймовірно, утворилися п’ять мільйонів років тому. Висновки дослідників виникли в результаті проєкту під назвою Continental Dynamics-Central Anatolian Tectonics (CD-CAT), який об’єднав дослідників з багатьох наукових дисциплін і країн для вивчення Анатолійської плити та пов’язаних з нею зон розломів[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Університет Міннесоти Міста-побратими кампусі
  2. Вчені розкривають таємниці того, як утворився Східноанатолійський розлом. 28.06.2023