Сім великих домів Парфії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сім великих родів (домів) Парфії (Сім кланів Парфії) («Haft Khandan Pahlav») — сім парфянських феодальних аристократичних родів, які піднялися при Аршакідах.

Історія[ред. | ред. код]

Тільки 2 з 7 родів — дім Сурен та дім Карен (Карен) згадуються в джерелах періоду Аршакідів. Доля решти 5 родів простежується слабко, проте відомо, що деякі з них, зокрема рід Міхрана, нерідко перебували в опозиції до Сасанідів, намагаючись відновити на престолі династію Аршакідів (наприклад при Бахрама Чубіні).

Також відомо, що дім Соха зник ще за Аршакідів (імовірно при Фрааті II) і шаханшах передав їх титул та володіння їх Туранським родичам — Спендіадам.

Після падіння Аршакідів, що стало результатом не лише повстання Сасаніда Ардашира, але й відмови парфянских родів від підтримки самих Аршакідів в силу нездатності шахів з цієї династії навести хоч який-небудь порядок в Парфянському царстві, лише 3 роди зберегли своє становище в сасанідській Персії та суміжних країнах, при цьому ставши у багато чому опорою самих Сасанідів. Рід Сурен, який став опорою Сасанідів в Ірані, рід Міхран у Кавказькій Албанії, рід Карен у Вірменії.

Сім домів, а також відповідні основні володіння[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Про семи великих будинках Парфії в "Iranica Online"