Фраат II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фраат II
PhraatesIICoinHistoryofIran.jpg
Фраат II на срібній монеті
Народився невідомо
Парфія
Помер 128 до н. е.(-128)
Парфія
·загибель у битві
Діяльність король
Посада цар Парфії
Термін 138–128 до н. е.
Попередник Мітрідат I
Наступник Артабан II
Рід Аршакіди
Батько Мітрідат I
Мати Риінну
Брати, сестри  • Родогунда Парфянськаd

Фраат II († 128 до н. е.) — цар Парфії (від 138 або 137 до н. е.) з династії Аршакідів. Син Мітрідата I.

Царювання[ред. | ред. код]

Деякий володарював під опікою матері Риінну. Близько 129 року до н. е. армія парфян захопила Сузіану. Деякий час перебував у Вавилоні, але вторгнення кочівників до східних сатрапій відволікли сили Фраата. Парфянський цар намагався використати полоненого Деметрія II Селевкіда у боротьбі за Сирію, але марно.

У 130 до н. е. атакований сирійським царем Антіохом VII Сидетом. Армія Спочатку Антіох VII мав перевагу, перемігши парф'ян у трьох битвах. Особливо відсучтною була поразка у битві при річці Лік (сучасний Великий Заб). Фраат II втратив усю Месопотамію. Фраат опинився у складному становищі. Тоді він став затягувати час, вступивши з Антіохом VII у перемовини, а тим часом відправив Деметрія з загоном до Сирії. При цьому сприяв повстаню у Мідії, де стояла армія Селевкідів. Внаслідок цього зумів переламати ситуацію й в вирішальній битві 129 року до н. е. армія Фраата II перемогла Антіоха VII. Це поклало край пануванню Селевкідів на схід від Євфрату. Після цього зайняв більшу частину Месопотамії, планував вдертися до Сирії.

Тим часом у Парфію вторглися племена тохарів, які допомагали Антіоху VII. Ослаблений боротьбою з Антіохом VII, Фраат II закликав на допомогу племена саків-сакаравків для захисту кордонів. Однак допомога прибула надто пізно, і Фраат II не заплатив обіцяної винагороди, що спровокувало бунт. У ньому взяли участь полонені воїни-дезертири з армії Антіоха VII, яких Фраат примусив до участі у своїх походах. У боротьбі з ними Фраат II був убитий.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Iustin. XLII. 1
  • Diod. Sic. XXXIV. 17. 1
  • Ця стаття заснована на матеріалах англійської Вікіпедії
  • Encyclopædia Britannica 2007 Ultimate Reference Suite
Попередник:
Мітрідат I
Цар Парфії
138 до н. е.128 до н. е.
Наступник:
Артабан II