Тейт (група галерей)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип мережі галерей Тейт. Використовується у декількох кольорах і варіантах.

Тейт (англ. Tate) — мережа галерей Великої Британії, в якій представлене найбільше зібрання англійського мистецтва XVI—XX ст. у світі, а також колекція світового та сучасного мистецтва.

В теперішній час мережа Тейт складається із чотирьох художніх галерей:

Планується до відкриття у 2020 році п'ята галерея Тейт у Саутгемптоні.

Історія[ред. | ред. код]

Будівля першої Галереї Тейт, нині Тейт Британія

Перша Галерея Тейт (англ. Tate Galery) була відкрита у Лондоні в центральному районі Міллбанк у 1987 році. Вона була заснована Генрі Тейтом і спершу мала офіційну назву Національна галерея британського мистецтва (англ. National Gallery of British Art). Проте популярнішою була назва — Галерея Тейт, яка стала офіційною у 1932 році.

В основу колекції першої Галереї Тейт було покладене приватне зібрання засновника. У 1926 році до будівлі музею був прибудований відділ іноземного живопису, в якому представлені здебільшого французькі імпресіоністи і постімпресіоністи. У 1987 році в Галереї Тейт відкрилась галерея Клор (англ. Clore Gallery), в якій виставлена найповніша колекція творів Вільяма Тернера.

У 1988 році відкрився філіал галереї в Ліверпулі, а у 1993 році — філіал в Сент-Айвзі.

У травні 2000 року в переобладнаній будівлі колишньої електростанції на південному березі Темзи, навпроти собору св. Павла, була відкрита галерея сучасного мистецтва Тейт Модерн.

У 2000 році Галерея Тейт стала мережею із чотирьох галерей Тейт: Тейт Британія (нова назва для Галереї Тейт у Лондоні), Тейт Модерн, Тейт Ліверпуль і Тейт Сент Айвз.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]